Hotelová uklízečka odtajnila trik, jak vyčistit záchod. Vy to ještě neděláte?
adbz.cz » Hobby » Hotelová uklízečka odtajnila trik, jak dokonale vyčistit záchod. Vy to ještě neděláte?

Hotelová uklízečka odtajnila trik, jak dokonale vyčistit záchod. Vy to ještě neděláte?

Docílit čisté, dokonale dezinfikované a voňavé toalety není složité. Tipy hotelové pokojské napoví, jak to dělat šetrně.

spinavy zachod
Zdroj fotografie: Depositphotos

Čistá toaleta je základem každé správně uklizené domácnosti. Není nic horšího než vejít na toaletu, která zapáchá, či najít nevzhledné skvrny přímo v toaletní míse. Stejně tak to platí i o návštěvě hotelového pokoje, za který zaplatíte často horentní sumu a na oplátku očekáváte dokonalou čistotu. Hotelová uklízečka paní Helena M. z Kroměříže v tom má jasno: „Koupelně a toaletě obzvláště věnují všechny uklízečky maximum času. Není ovšem nad přírodní produkty, které nesrovnatelně lépe voní než kupované v obchodě.“

Nahraďte chemii vůní přírody

Paní Helena už pracuje v oblasti služeb dlouhou dobu a má tak s čisticími prostředky nemalé zkušenosti. Které se jí nejvíce osvědčily?

Vůně grepu je svěží a příjemná

Při úklidu toalety se naskýtá opravdu nepřeberné množství přísad, se kterými můžete pracovat. Použití citrusů je velmi příjemné a má navíc vícero benefitů. Jak uvádí i web LittleHouseLiving, grapefruit neutralizuje pachy, funguje jako přírodní rozpouštědlo a zbaví tak toaletu i odolných skvrn, v neposlední řadě působí antibakteriálně. Ještě lépe funguje v kombinaci se solí a je možné jej použít i na ostatní koupelnové povrchy.

Grep rozkrojený napůl
Zdroj fotografie: Piqsels
Svěží citrusové vůně a čistoty dosáhnete grepem a solí

Toaletu či jiné vybavení koupelny nejprve opláchněte vodou a posypejte solí, která díky vodě na povrchu lépe přilne. Grapefruit, případně jiný citrus, rozkrojte napůl. Šťavnatá půlka citrusu funguje jako houba a je tedy čas toaletu vyčistit. Nezapomeňte citrus v průběhu čištění mačkat, aby se šťáva dostávala tam, kam má. Až jste s výsledkem spokojeni, opláchněte vlažnou vodou a podle potřeby utřete hadříkem.

Peroxid vodíku a ocet dezinfikují

Na úklid toalety se výborně hodí například také ocet. Ten je v domácnosti nesmírně hodnotným pomocníkem a toaletu důkladně vyčistí i od velmi odolných skvrn. Nalijte jej do mísy a nechte působit, pokud je toaleta velmi znečištěná, obložte daná místa utěrkami namočenými v octu a nechte 2 hodiny působit. Podobně jako ocet funguje také Coca-Cola, která v kombinaci se solí zbaví záchod vodního kamene, o čemž jsme na adbz psali. Do mísy nalijte 1–2 šálky Coca-Coly a nechte působit přes noc, ráno vydrhněte a spláchněte.

Pro dokonalou dezinfekci toalety použijte 3% roztok peroxidu vodíku. Jak radí web GoodCleanHealthCo, stačí do toalety nalít asi deci peroxidu, nechat 20 minut působit, vydrhnout a spláchnout. Na špatně přístupné či trvanlivé skvrny použijte starý zubní kartáček. Vyrobit si můžete i domácí šumivé tablety, které čistí, dezinfikují a provoní celý prostor. Na adbz jsme radili, jak tablety vyrobit z přísad, které má každý doma.

Plechovka Coca-Coly
Zdroj fotografie: Piqsels
Zázračný ocet nahradí i Coca-Cola

Neopomeňte se starat o štětku

Základním příslušenstvím na toaletě je štětka, která pomůže hygienickou cestou vyčistit vše, co v míse ulpí. A protože přijde do kontaktu se vším možným, je nutné se o ni starat, aby nezapáchala, čistit ji a dezinfikovat, například opět peroxidem vodíku. Do nádobky, ve které štětka stojí, také můžete nalít trochu čisticího prostředku na toalety či octu.