Když manžel přivezl nechutné nádrže na vodu, chtěla ho s nimi vyhodit. Za pár hodin je proměnil v něco překrásného
I z prachobyčejné věci, jako je nádrž na vodu, lze vyrobit luxusní doplňky zahrady. Podívejte se, co je možné z nich během chvilky vykouzlit.
Obsah
Když si nejmenovaný muž přivezl na zahradu několik starých IBC plastových barelů a nádrží, jeho manželka si jen klepala na čelo. Špinavé plastové nádrže uvnitř kovových klecí považovala za staré haraburdí, které bude nejspíše na zahradě jen zabírat místo. Cenný prostor, jenž by byl vynikající například pro malý bazének nebo jinou příjemnou záležitost. Skladovat je tam jen tak ovšem nebyl účel, jak se záhy ukázalo.
Stačí jen kus odřezat
Následně došlo na proměnu, když muž začal odřezávat jejich horní části. Během několika hodin jeho aktivity se zahrada změnila doslova k nepoznání. Manželka následně nemohla uvěřit vlastním očím. Obyčejné nádrže, které nejdříve proklínala, se za několik dní změnily ve skutečný klenot jejich zahrádky. Vznikla z nich totiž malinkatá zahradní jezírka i onen původně avizovaný bazének. Co se vzhledu týče, prošly obrovskou změnou.
Kovové klece byly totiž opravdu jen pro transport. Thomas Vincent je „oblékl“ do krásného dřevěného obložení, takže za výslednou podobu by se nemusela stydět ani luxusní wellness studia. Některé nádrže se následně změnily v květináče a dřevo doplnila bujná zeleň. Jak v podobě rostlin přímo uvnitř, tak truhlíků a květináčů na okrajích. Tím to ovšem nekončilo, protože Thomas umístil dovnitř lampičky.
Naprosto vychytaný zahradní prvek
Večerní podoba těchto obřích truhlíků připomíná rostlinnou výzdobu hotelových rezortů v tropických zemích. Světlo má krásně zelený nádech a na zahradě tento prvek rozhodně nepřehlédnete. Další nádrže – se stejným obložením – byly vystlány pevnou folií a změnily se v komorní vířivku. Nechybí ani kbelík na chlazení nápojů, manželé si tedy mohou dopřát večerní romantickou relaxaci. Thomas myslel opravdu na všechno.
Součástí obložení jsou i víka z prken, takže do vířivky během nepoužívání nic nespadne, ani do ní nenaprší. Samotné stěny jsou z palet a nádrž uvnitř je naříznutá. Její stěny tak přišly jako spojnice k paletě. Tuto hrubou konstrukci Thomas obložil dřevem a vytvořil naprosto elegantní formu. Ostatně to, že nádrže jsou na vířivku ideální, si otestoval už předtím s pivem v ruce, než se pustil do jakýchkoli úprav dovezených barelů.
Více podob a více barev
Krom vířivky a okrasné zeleně se další nádrž proměnila také v decentní záhon s výmluvným nápisem „Home grown tastes better“, tedy Doma vypěstované chutná lépe. A protože Thomas pokryl opravdu všechna využití, stala se jedna z nádrží také krásným kolektorem na dešťovou vodu. Vede do ní okap, je na ní pohotovostní konvička a na boku má kohoutek. A není jediná, těchto kolektorů je kolem domu vícero a poslouží i na sezení či odkládání věcí.
Kromě jasně zaměřených nádrží udělal Thomas i přechody. Jedna polovina konstrukce je květinovým košem a druhá nádrží s vodními rostlinami. Jednoduchý dřevěný design je elegantní a krásně zapadá do celé zahrady. Dvojice nádrží je pak propojena můstkem, takže stoupající hladina jedné plynule zásobuje vodou i druhý tank. Ve výsledku tak jde o nádherné a zároveň velmi praktické využití. Thomas si možná přiveze nádrží ještě několik.
Zachytávání dešťové vody
Sbírání tzv. dešťovky je stále rostoucí trend, protože vede k výrazné redukci plýtvání vodou z vodovodní sítě. V některých zemích dokonce najdete speciální úpravu střešní krytiny, která vytváří jakýsi tobogán, zachycující vodu a sníh. Obojí je pak sváděno do podobných nádrží a takovou vodu lze využít do poslední kapky. Klasické okapy vedou implicitně do kanalizace a nápor také někdy nemusí zvládat.
Jakou vychytávku máte na své zahradě vy?