4 vychytávky s vysavačem, které používají uklízečky ve velkých hotelech
adbz.cz » Hobby » Důmyslné triky s vysavačem, které se používají ve velkých hotelech: Prozradila nám je bývalá uklízečka

Důmyslné triky s vysavačem, které se používají ve velkých hotelech: Prozradila nám je bývalá uklízečka

Vysavač je nepostradatelným pomocníkem při úklidu. Pokud jste s ním doposud vysávali pouze koberce a podlahy, tak věřte, že ho začnete používat i jinými způsoby.

vysavac
Zdroj fotografie: Pixabay

Koberce patří k designovkám každé domácnosti, protože jsou díky nim interiéry útulné, a navíc tlumí nárazy při došlapu. Jenomže bez vysavače bychom je nedokázali udržet v čistotě, protože se v nich usazují drobky z jídla, chlupy domácích mazlíčků a prach. Snad si nechcete ani představit, jak by pokoje vypadaly bez pravidelného vysávání. Měli byste však vědět, že je vysavač všestranný spotřebič, s jehož pomocí vyčistíte i další často používané věci.

Od provoněného bytu k vysátí pračky

S pomocí vysavače bude vaše domácnost jako klícka. Jistěže s ním odstraníte z koberců a podlahy nečistoty i s těžko dostupných míst. Navíc ho lze použít k provonění bytu, důmyslnému vysání bubnu pračky i snadnému nalezení ztracených náušnic. To vše díky trikům zkušené pokojské Anny.

Ztracené náušnice už nebudou problém

Snad každá žena někdy ztratila náušnice a v klenotnici má z páru jen jeden kus. S tímto bude konec. Když se vám taková nepříjemnost přihodí, před vysáváním si na hubici vysavače umístěte kus punčochy s kouskem gumy a poté začněte s úklidem. Jen tak si budete si jisté, že neskončí náušnice v pytlíku s prachem a náušnici najdete v expresním čase.

Vysajte buben pračky

Když se podíváte na buben pračky, tak se vám zdá čistý, jenomže to tak není. Pokud si chcete být jistí, že je vše v pořádku, dodržujte následující postup. Vypněte pračku z elektřiny a na vysavač nasaďte kartáč s krátkými štětinami (nejlépe na vysávání čalouněného nábytku). Poté buben důkladně vysajte, čímž zvýšíte životnost spotřebiče.

vysavac uklizecka uklid
Zdroj fotografie: Depositphotos

Koberec bez stop nohou od nábytku

Při vysávání dochází k nemilému zjištění. Nábytek po sobě zanechává nevzhledné stopy nohou. Pakliže se chcete této nepříjemnosti vyhnout, vezměte si kostku ledu a vlasy koberce s ní přetřete. Nato vysajte běžným způsobem a otisky budou pryč.

Příjemná vůně bude ve všech pokojích

Členové rodiny jsou zvyklí na pachy v domácnosti. Jenomže, když přijde návštěva, ucítí zápachy, které se jí nezamlouvají. Naštěstí existuje trik, s nímž udržíte všechny pokoje voňavé. Při vysávání vložte do sáčku s prachem voňavé kuličky, které zajistí rovnoměrné rozmístění příjemného nádechu libovolně zvoleného aroma.