Necháváte si boty přede dveřmi? Připravte se, letos se za to budou rozdávat půlmilionové pokuty

Skladovat na veřejné chodbě nepotřebný nábytek, parkovat zde kočárek nebo odložit boty přede dveře vás může vyjít pěkně draho. Hrozí půlmilionová pokuta.

i Zdroj fotografie: Česká televize
                   

Bydlíte v panelovém domě a necháváte si boty přede dveřmi? Tak pozor. Raději je schovejte dovnitř, jinak vám hrozí pokuta až půl milionu korun. Tohoto přešlapu se v Česku dopouští každý druhý.

Chodba by měla být průchozí

Nejen boty, ale rovnou celé botníky, stolky, křesílka nebo květináče – všechny tyto předměty můžeme dnes a denně vídat na chodbách v panelových i bytových domech napříč celou Českou republikou. Možná se nájemníci snaží udělat si to na chodbě hezké, někteří si zde vytváří posezení pro sousedské klábosení. Nedochází jim však, že jsou jen krůček od problému a pořádně mastné pokuty.

Žádná z výše zmíněných věcí na chodby v panelácích a bytovkách nepatří. Deník iDnes varuje, že pokud před svými dveřmi necháváte boty, máte na chodbě botník, křesílka, stolky nebo třeba kočárek, riskujete pokutu, která se může vyšplhat až na půl milionu korun. Chodby musí být průchozí pro případ požáru či nutného zásahu hasičů nebo záchranné služby.

Nábytek na chodbě může být při požáru past

Skladování nepotřebného nábytku na chodbách, vytváření „sousedských koutků“ v podobě křesílek nebo třeba kočárek zaparkovaný u zábradlí – to jsou velmi časté nešvary, kterých se dopouští miliony lidí. Podle webu Deník si lidé neuvědomují, že jde o velmi nebezpečnou věc. Pokud by například došlo k požáru a prostor by byl zakouřený, může se z nábytku na chodbách stát past, která hasičům zkomplikuje práci a možná někoho ohrozí na životě.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Odložené věci na schodišti vás mohou stát vysoké pokuty.

Pokud bydlíte v panelovém domě a všímáte si, že na některém patře by mohl být problém se přes různé věci a harampádí dostat, měli byste na radu webu Pardubice Rozhlas neprodleně upozornit odpovědnou osobu mající bytový dům na starosti. Pokud si s dotyčným majitelem domovník neporadí, může se obrátit na hasičský záchranný sbor. Ten provede kontrolu a může udělit pokutu.

Máte na chodbě odložené věci? Jaké?

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Zobrazit další články