Vyžehlete své oblečení 3krát rychleji. Správně použitý kousek alobalu ušetří kromě času i spoustu peněz

Díky jednoduchému zlepšováku na žehlicí prkno se můžete stát mistryní v žehlení. Kdo ví, třeba vás tato činnost nakonec začne i bavit.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Žehlení nepatří k oblíbeným domácím pracím žen. Někdo to však udělat musí. Když zrovna nemáte na tuto nezáživnou činnost náladu, můžete vynechat několik kusů oblečení, jež se bez této procedury obejdou. Pokud však máte čerstvě vyprané košile, sukně a halenky, už to nejde nijak obejít a prostě si těch několik minut u žehlicího prkna odstát musíte. Existuje však metoda, díky níž můžete žehlení podstatně zkrátit. Zůstane vám pak více volného času a snížíte také výdaj za elektřinu.

Co dělat, když vás žehlení nebaví

Po internetu koluje velmi jednoduchý trik, díky němuž se lehce stanete mistryní v žehlení. Následující metoda usnadnila život tisícům hospodyň a ty, které před žehlením dříve utíkaly, o něm nyní pějí básně. Pokud ji chcete vyzkoušet, stačí sundat potah z žehlicího prkna a místo něj obalit prkno do vrstvy potravinového alobalu

Jak docílit co nejefektivnějšího výsledku

Hospodyňka Brenda, jež se stala profíkem v této nepopulární domácí disciplíně, navíc prozradila, že není jedno, kterou stranou alobal položíte. Pokud chcete docílit co možná nejvyšší efektivity při žehlení, doporučuje se položit hliníkovou fólii lesklou stranou nahoru. Takto bude lépe odrážet teplo. Když opravdu musíte vyžehlit košili a nechce se vám do toho, je ideální doba na vyzkoušení tohoto jednoduchého triku. Okamžitý výsledek vás určitě ohromí.

Žehlení je hotovo raz-dva iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud vám v minulosti zabralo žehlení halenky zhruba 15 minut, s použitím alobalové techniky to budete mít hotové za pouhé 3 minuty. Sundejte tedy potah z žehlicího prkna, obalte ho hliníkovou fólií a poté ji zakryjte velkým prostěradlem, nebo vraťte zpět potah – a můžete začít žehlit jako obvykle. Proces je mnohem efektivnější, protože fólie odráží teplo, a oblečení tak zahřívá z obou stran – budete tedy žehlit dvě strany oděvu najednou. Určitě to stojí za vyzkoušení.

Jaké vychytávky používáte při žehlení vy?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články