Záchrana pokojovek pomocí ovesných vloček nebo aspirinu: Prostředky zabrání plísním a uschnutí
Aby vám pokojové rostliny prospívaly, je potřeba dopřávat jim pravidelnou péči. Pokud však vaše rostliny začínají strádat, můžete k jejich oživení vyzkoušet jeden z těchto triků.
Obsah
Přítomnost rostlin v domácnosti je nejen estetickou záležitostí. Některé rostliny mohou pozitivně působit na vaše zdraví nebo vaši náladu, jiné druhy dokonce pohlcují přebytečnou vlhkost, nebo naopak vlhkost mohou navýšit. Dopřejte svým rostlinám tu nejlepší péči a vyzkoušejte tyto jednoduché triky. Díky nim zachráníte rostliny před uschnutím, zbavíte je plísní a skvěle je vyživíte. Nemusíte kupovat speciální přípravky plné chemie, pomohou vám tyto geniální triky.
1. Záchrana rostlin pomocí ovesných vloček
Jakmile rostlina začne usychat, je nejvyšší čas věnovat jí maximální péči. Někdy nestačí rostlinu párkrát vydatně zalít. To naopak může takto poškozené rostlině ještě přitížit a její smrt urychlit. Abyste usychající pokojovou rostlinu zachránili, přidejte do půdy v květináči 2 až 3 lžíce ovesných vloček a nadále rostlinu pravidelně zalévejte. Ovesné vločky přidávejte do půdy pravidelně jednou měsíčně po dobu několika měsíců a vaše rostlina bude brzy zdravá a krásná.
2. Aspirinový postřik proti plísním
Abyste ochránili rostliny před napadením plísní, můžete si vyrobit účinný postřik. K jeho přípravě budete potřebovat 2 prášky aspirinu a litr vody. Nejprve aspirin v hmoždíři nadrťte na jemný prášek a následně přidejte do jednoho litru vody. Směs důkladně promíchejte a nakonec přelijte do láhve s rozprašovačem. Připravenou směsí postříkejte postižené listy a nechte směs všechnu plíseň z listů odstranit. V případě potřeby po několika dnech postup opakujte.
3. Ricinový olej jako hnojení
Dalším skvělým trikem, který můžete doma vyzkoušet, je hnojení pomocí ricinového oleje. Díky tomuto oleji si připravíte výživnou směs, kterou můžete použít k hnojení kapradin i dalších rostlin. Jednoduše smíchejte jednu lžičku ricinového oleje s jednou lžičkou přírodního prostředku na mytí nádobí a půl hrnkem vody. Směs důkladně promíchejte a následně čtvrtinu směsi přilijte do květináče před tím, než rostlinu zalejete čistou vodou.