Štípance od komárů budou minulostí. Minutková finta na nejúčinnější lapač a past z droždí

Vyrobte si past na komáry a užijte si léto na zahradě bez štípanců. Jedná se o jednoduchý tip, který vám pomůže zachránit kůži i spánek.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Komáři jsou jednou z mála nepříjemných součástí teplých dní. Bývají aktivní především v noci, ráno a večer, přičemž bzučení u ucha nechává v klidu málokoho. Chcete v klidu grilovat a zároveň nechcete být sami pochoutkou pro tento malý hmyz? Naštěstí existují způsoby, jak si s komáry hravě poradit a žít v klidu. Nikdo z nás nechce v noci běhat po pokoji a lovit krvelačné tvory.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zjistilo se, že komáři poznají svůj cíl podle vůně. I když je tma, najdou si nás dle našeho pachu a posléze se dokáží orientovat podle tělesné teploty. Samozřejmě můžete použít i repelent, ale i ten je někdy málo účinný. Zato kombinací repelentu a pasti dosáhnete klidného relaxování či spánku bez nepříjemných štípanců. 

Past na komáry z droždí 

Následující recept je chytrou léčkou, která pro komáry simuluje dech. Výpary oxidu uhličitého totiž vznikají nejen při výdechu, který tyto malé potvůrky tak neodolatelně láká. Tento plyn se tvoří také při přeměně sacharidů, tedy například při kvašení. Na lapač budete potřebovat: 

  • gram droždí
  • hrnek teplé vody
  • 1/4 hrnku cukru
  • nůžky
  • dvoulitrovou plastovou láhev
iZdroj fotografie: Depositphotos

Rozřízněte lahev v jejím středu napůl a poté horní polovinu otočte závitem dolů. Obě poloviny takto slepte dohromady, aby vznikl ve spodní části lahve prostor s malým vstupním otvorem. Do otvoru poté přelijte směs z výše uvedených ingrediencí. Ta v lahvi začne kvasit a lákat komáry více než vy. Navíc při kvašení vzniká teplo, což je pro komáry hotová pozvánka na hostinu. Tohle hodování bude ale zřejmě jejich poslední. 

Zdroj: Bobvilla

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články