Lepkavé a mastné usazeniny mizí před očima: Domácí čistič s pracím mýdlem

Pokud zanedbáte úklid kuchyňských skříněk, vytvoří se na nich mastná vrstva nečistot. Snadno si s ní ale poradí alkoholový roztok s pracím mýdlem.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na horních skříňkách v kuchyni se často usazují nečistoty a mastné zbytky, které vytvářejí nepříjemný lepkavý plak. Jakmile tyto usazeniny necháte delší dobu bez povšimnutí, odstranění může být obtížné a vyžaduje speciální péči. Avšak existuje jednoduchý trik, který vám pomůže vrátit lesk a svěžest vašim kuchyňským skříňkám.

Čisticí směs: alkohol a mýdlo

Na tento trik budete potřebovat několik jednoduchých ingrediencí, které pravděpodobně máte doma. Klíčovým prvkem je alkoholová tinktura s obsahem alkoholu minimálně 40 procent. Důležité je, abyste měli dostatečně silnou tinkturu, která bude efektivní v odstraňování lepkavých usazenin.

Dále budete potřebovat mýdlo na praní. Pokud nemáte prací mýdlo, můžete použít i prostředek na mytí nádobí, který máte běžně k dispozici. Tato složka poslouží k rozpuštění mastných zbytků a zároveň zlepší čisticí účinek směsi. Jak na to?

  • Do misky nalijte 2 lžíce alkoholové tinktury.
  • Přidejte 1 lžíci vody. Pokud máte tinkturu s obsahem alkoholu 40 stupňů, není třeba ji ředit vodou.
  • Do směsi přidejte 1 lžičku nastrouhaného a ve vodě rozpuštěného mýdla na praní nebo mycího prostředku na nádobí.
  • Směs důkladně promíchejte.
  • Nalijte směs do nádobky s rozprašovačem, což usnadní aplikaci produktu. Pokud nemáte rozprašovač, můžete směs aplikovat na povrch houbou.
Nastrouhané mýdlo iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak dále čisticí roztok použít

Práce s tímto roztokem je snadná a výsledky jsou ohromující. Postupujte následovně: Naneste rovnoměrně na povrch skříní, který chcete vyčistit. Počkejte asi 5 minut, aby měl přípravek čas působit na lepkavé usazeniny. S pomocí hadříku nebo houbičky důkladně setřete směs z povrchu. Během čištění bude občas potřeba hadřík namočit do vody a vymáchat jej, aby se odstranily nečistoty.

Tento účinný trik je skvělým řešením pro odstranění lepkavých mastných usazenin z kuchyňských skříní. A co je nejlepší, všechny potřebné ingredience pravděpodobně máte doma. S tímto jednoduchým trikem bude úklid kuchyně mnohem snazší a výsledky budou ohromující. Vaše kuchyňské skříňky zazáří čistotou a svěžestí.

Poprskaná zeď za sporákem zůstane minulostí. S mastnotou si hravě poradí jedlá soda

Důležité je pravidelné udržování čistoty, aby se usazeniny nestaly těžko odstranitelnými. Tento postup je efektivní pro odstranění nečistot z různých povrchů, včetně dřeva, plastu a kovu. Je to šetrná a účinná metoda, která vám pomůže udržovat vaši kuchyň v čistotě a lesku.

Jak čistíte mastnoty?

Zdroj: Vstolovke
Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Michal Lanc

Zobrazit další články