Jak jednoduše vyčistit špinavý filtr digestoře | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » O téhle metodě čištění špinavého filtru digestoře jste nikdy předtím neslyšeli. Bude opět sát jako nová

O téhle metodě čištění špinavého filtru digestoře jste nikdy předtím neslyšeli. Bude opět sát jako nová

V průběhu času může být filtr vaší digestoře tak ucpaný mastnotou, že ztrácí svoji účinnost. Proto je dobré ho pravidelně čistit.

digestor
Zdroj fotografie: Depositphotos

Kdy jste se naposledy podívali dovnitř své digestoře a zkontrolovali její filtry? Pokud už je to dlouho, nebo vlastně možná nikdy, dovolte mi, abych vás upozornila, nebude to hezký pohled. Účelem filtru digestoře totiž je, sbírat mastnotu, takže pokud bude vypadat nechutně, dělá svoji práci správně. Ukážeme vám, jak správně vyčistit filtr digestoře.

Co budete k vyčištění filtru potřebovat

  • Velmi horká až vroucí voda
  • Přípravek na nádobí
  • Jedlá soda
  • Kartáč na čištění
  • Papírové utěrky nebo hadřík na nádobí
jedla soda
Zdroj fotografie: Depositphotos

Zkuste, jestli je filtr na vysunutí nebo na zacvaknutí

Nejprve vyjměte filtr z digestoře. Většina filtrů by měla jít snadno vysunout ze spodní strany digestoře. Můj šel teda krásně vysunout, snad půjde i ten váš. Nějaké filtry jsou na zacvaknutí, tak pokud nepůjde vysunout, zkuste ho odcvaknout. Poté si naplňte dřez nebo kbelík horkou vodou, čím teplejší vodu budete mít, tím to bude účinnější. Já jsem vařila vodu ve varné konvici, takže byla úplně vroucí.

Použijte kartáč, abyste si neopařili ruce

Nasypejte do vody jedlou sodu a přípravek na nádobí. Vodu zamíchejte kartáčem na čištění, ne rukou, protože voda je příliš horká. Míchejte, dokud ve vodě není pěna. Nyní do mýdlové vody vložte filtry digestoře a ujistěte se, že jsou úplně ponořené. Nechte je asi 10 minut namočené. Po deseti minutách vezměte opět kartáč a pořádně vydrhněte filtry. Pokud to bude nutné, můžete si na kartáč nanést ještě trošku přípravku na nádobí.

cistici kartac
Zdroj fotografie: Depositphotos

Opakujte dle potřeby 

Filtry důkladně opláchněte v čisté horké vodě a osušte buď papírovými utěrkami, nebo čistým hadříkem. Vložte filtry zpět do digestoře a podle potřeby tento postup opakujte. Je dobré to dělat aspoň jednou do měsíce. Doufáme , že jsme vám pomohli, a že čištění digestoře už pro vás nebude problém.

Zdroj: TheKitchn