Jeden druh velice smradlavého brouka začal ve velkém útočit na české domácnosti. Zbavit se ho je téměř nemožné

Zjistěte, jak tohoto smraďocha vypudit ze svých domovů, než se u vás doopravdy zabydlí. Čím déle budete otálet, tím více práce vás čeká.

i Zdroj fotografie: Syrio/ Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0
                   

Když venkovní teploty začnou na podzim pozvolna klesat, všechna zvířata i hmyz si hledají útočiště, kde by mohly přečkat následující měsíce. Z toho důvodu si můžete doma všimnout mnohem většího výskytu pavouků, ale i jiných druhů hmyzu. Ty smradlavé pak doma rozhodně nechcete. Podle webu iReceptář byste si měli dát pozor zejména na ploštice, vroubenky nebo ruměnice pospolné.

Vroubenka zapáchá, když je v nebezpečí

Jakmile se tento brouk cítí být ohrožen, začne vylučovat páchnoucí, lepkavý sekret. I když vám tato tekutina nijak neublíží, jedná se o opravdu velmi nepříjemný a vytrvalý zápach připomínající síru a zkažené maso, jak jsme psali už dříve na adbz. Pokud na tohoto brouka doma narazíte, rozhodně se jej nepokoušejte zabít, nedotýkejte se ho holýma rukama a nevysávejte ho, jinak všechno zasmradíte.

Ploštice si rády pochutnají na čerstvém ovoci

Tito nenápadní brouci nejsou pro lidi ani zvířata nebezpeční nebo jedovatí, ale dokáží vylučovat velmi silný zápach. V případě, že se jim podaří dostat až k vašemu ovoci, na něm zanechají své sliny, což způsobí, že daný kousek ztratí svou typickou sladkou a šťavnatou chuť. Abyste tomuto problému předešli, přečtěte si, jak se těchto škůdců zaručeně zbavit, o čemž jsme psali v předchozím příspěvku na adbz.

ruměnice na trávě iZdroj fotografie: Pixabay
Smradlavé brouky doma rozhodně nezabíjejte, jinak se toho puchu nezbavíte.

Jak zabránit výskytu ploštic a vroubenek

Stejně jako ruměnice i tyto brouky často najdete, jak se vyhřívají na slunci na stěnách domů nebo okenních rámech. Do vnitřních prostor pak prolézají skrz okna, dveře nebo různé škvíry. Díky svému malému vzrůstu a poměrně nenápadnému vzhledu se pak snadno schovají do různých štěrbin i zákoutí. Rádi si však zalezou také pod okenní rolety, žaluzie nebo závěsy.

Jak se ploštic doma zbavit

Tyto malé brouky můžete podle internetového portálu PřírodaDoKapsy jednoduše odchytit pomocí sklenice a vypustit zpět do přírody. Nadobro je lze zlikvidovat pomocí postřiku z 240 ml vody, 120 ml octa a 60 ml přípravku na mytí nádobí. My je vždy vypouštíme ven, avšak dejte pozor, aby se nevrátili zpátky, zejména večer, jak potvrzuje i naše čtenářka Alice D. z Pardubic: „Několikrát se nám stalo, že jsme z okna vyhazovali ploštici a mezitím dovnitř proklouzla jiná, kterou lákalo světlo a teplo.“

Jak s těmito smradlavými brouky bojujete doma vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články