Přilepila na koště oboustrannou pásku a ukázala vychytávku století
adbz.cz » Hobby » Na koště se vyplatí přilepit oboustrannou pásku. Na rozdíl od lopatky sesbírá veškerý prach

Na koště se vyplatí přilepit oboustrannou pásku. Na rozdíl od lopatky sesbírá veškerý prach

Vyzkoušejte také tento geniální trik a nalepte na koště oboustrannou lepicí pásku. Tato vychytávka vám ušetří spoustu práce a pomůže udržet vaši domácnost dokonale čistou.

koste zametani smeti
Zdroj fotografie: iStock

Zametání patří k základním domácím pracím, bez nichž se neobejdete, zvlášť pokud doma nemáte všude jen koberce. Zbavit se veškerého prachu a dalších nečistot je občas pěkný oříšek. Naštěstí existuje jednoduchý trik, který vám pomůže tuto zdlouhavou činnost urychlit. S kouskem oboustranné lepicí pásky podlahu zbavíte všeho prachu opravdu snadno a účinně.

Výhody a nevýhody koštěte

Spousta lidí dává přednost používání koštěte před moderním vysavačem. Hlavní výhodou zametání je, že nespotřebovává elektrickou energii a nedělá téměř žádný hluk. Lze jej tak provádět v kteroukoliv denní dobu, a dokonce i když někteří členové domácnosti spí. Nehrozí ani žádné ucpání přístroje, pokud máte doma zvířecího mazlíčka pouštějícího chlupy. Často ale táhlými pohyby prach i drobné nečistoty rozvíříte, čímž celý úklid prodloužíte.

Jak použít lepicí pásku

Díky této geniální vychytávce bude víření prachu konec. Jediné, co k tomu budete potřebovat, jsou dva proužky oboustranné lepicí pásky, které nalepíte na obě dlouhé strany vašeho koštěte. Tím zabráníte prachu, pylu, dokonce i zvířecím chlupům, aby od koštěte odlétávaly do všech stran a ubíraly vám drahocenný čas. Váš úklid tak bude mnohem rychlejší a efektivnější.

zamétání podlahy
Zdroj fotografie: Pixabay

Kromě toho, že zabráníte rozvíření nečistot do zbytku domácnosti, velmi snadno vyčistíte i prostor pod gaučem nebo skříněmi. Z těchto míst je často obtížné špínu, drobky nebo chlupy dostat, ale díky lepicí pásce na koštěti to pro vás bude hračka. Stačí jednoduše koště s páskou strčit do volného prostoru a táhlými pohyby do stran jej vyčistit. Nakonec špinavou pásku odlepte a v případě potřeby aplikujte novou.

Jak si usnadnit zametání podlahy

Abyste podlahu mohli rychle a snadno pozametat, hraje důležitou roli výběr vhodného koštěte. Ukázalo se, že nejlepší volbou je koště s rovným vlasem, který se hodí na všechny typy podlah. Syntetické štětiny byste měli používat především na hladké povrchy, zatímco ty přírodní si ponechte pouze k čištění betonové nebo dřevěné podlahy.

Kromě lepicí pásky je skvělým trikem nasadit na koště punčochu nebo igelitový sáček. Tak zabráníte ulpívání zvířecích chlupů mezi jednotlivými štětinami. Nezapomeňte pravidelně věnovat čas také důkladnému čištění koštěte. Hrubé nečistoty vysbírejte ručně nebo vyčesejte pomocí starého hřebenu, poté dejte koště odmočit do vody s mycím prostředkem. Po několika minutách koště vyjměte a nechte zcela vyschnout.