Vyčistěte váš koberec jednoduše a efektivně | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Čištění koberců 1 tabletou do myčky poskytne profesionální výsledek. Za pár korun a s minimem úsilí

Čištění koberců 1 tabletou do myčky poskytne profesionální výsledek. Za pár korun a s minimem úsilí

Mnoho lidí si do svého bytu nepořizuje koberce a to především z toho důvodu, že péče o ně je vážně neskutečně náročná.

koberec
Zdroj fotografie: Depositphotos

Ten, kdo má doma koberec, určitě moc dobře ví, že když se začne čistit, není to otázka několika minut. Většinou to trvá celý den, protože jen pouhé vysávání nestačí a musí se také namočit. A ruční čištění koberce, aby opět vypadal jako nový, je opravdu velice složité. Také je možnost zavolat si na to odborníka, ale to je velice drahá záležitost. Proto je tu toto levné a jednoduché řešení.

Jsou třeba pouze tablety do myčky

Až se jednoho dne rozhodnete, že budete čistit koberce ve vašem bytě, nemusíte kupovat žádné drahé přípravky. Jediné, co budete potřebovat, jsou ty nejlevnější tablety do myčky. Nalijte si do kyblíku litr horké vody a do ní vhoďte jednu tabletu do myčky. Můžete počkat na to, až se tableta rozpustí, ale pokud nemáte tolik času, jednoduše ji rozdrťte.

cisteni koberce
Zdroj fotografie: Depositphotos

Za pár okamžiků budete mít čistý koberec

Tento roztok naneste na houbičku a tou pořádně vydrhněte koberec. Až vyčistíte celý koberec, pouze vyměňte vodu. Nyní už jen čistou houbou odstraňte veškeré zbytky roztoku a setřete ho čistou vodou. Samozřejmě tento postup opakujte, dokud nebude koberec úplně čistý. Věděli jste ale, že tablety do myčky dokáží vyčistit vlastně téměř vše? Jedná se o velice účinné a levné řešení.

Další využití tablet do myčky

Pokud vás trápí zápach z odpadu nebo se pouze bojíte, že by mohl být ucpaný, jsou tablety do myčky skvělým způsobem, jak se toho rychle zbavit. Jediné, co musíte udělat, je vložit tabletu do odpadu a pomalu ji zalévat vařící vodou. Nechte působit několik minut a uvidíte, že po zápachu nezůstane ani stopa. Dokonce i ušpiněný plech můžete vyčistit pomocí tablet do myčky.

tablety do mycky
Zdroj fotografie: Depositphotos

Vložte do plechu tabletu do myčky, přidejte horkou vodu a nechte působit přes noc. Poté už ráno plech jen pořádně omyjte a vše jako zázrakem zmizí. Nebudete muset pracně drhnout, tato tableta si se špínou, připáleninami a mastnotou hravě poradí.

Tip pro bílé oblečení

Když smícháte teplou vodu s tabletou do myčky a použijete tuto směs na prádlo, které už je zašedlé, uvidíte, že najednou bude opět zářivě bílé. Používejte ji ale pouze na bílé látky, barevné by mohly lehce vyblednout. Tablety do myčky také dokáží rozložit mastnotu a zesvětlit obklady v kuchyni nebo v koupelně.

Čištění WC

Jediné, co musíte udělat, je vložit tabletu do toalety a nechat ji tam přes noc. Ráno budete naprosto ohromeni tím, jak bude dokonale čistá. Také můžete tabletu vložit do vypouštěcí nádržky, nechat úplně rozpustit a poté spláchnout. Tímto způsobem se vyčistí nejen nádržka, ale i celá toaleta.

Na co používáte tablety do myčky vy?

Zdroj: Zinoti