Stačí dát utěrku na koště: Prach zmizí a domov bude vonět dlouhé týdny

Odstranit prach a pavučiny ze stěn a těžko dostupných zákoutí není legrace. Naštěstí vám s tím pomůže trik s utěrkou z mikrovlákna a koštětem.

i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

Každý prahne po domácnosti čisté jako klícka. Bohužel to není vždy v našich silách. I když už máte umyté nádobí, vyleštěná zrcadla a vydrhnutou podlahu, nejste vítězové. Při pohledu na stěny a rohy se najednou zhrozíte. Spatříte na nich prachové mapy a pavučiny. Potom nezbývá nic jiného než nečistoty odstranit. Při představě, že by je spatřila návštěva, znervózníte.

Nepříjemné nečistoty na stěnách

Na zdech se občas objevují nečistoty všeho druhu a je nutné se jich zbavit. V případech opravdu silného znečištění nezbývá nic jiného než vymalovat. Pokud však jde jen o prach usazený na stěnách, určitě oceníte tento trik – díky němu budou zdi a temná zákoutí dokonale čisté. To však není všechno. Jako bonus vám to bude doma dlouho vonět jako po použití osvěžovačů. Nejlepší je, že k tomu nebudete potřebovat nic nedostupného.

Vypořádejte se s prachem a pavučinami

Tato vychytávka se vám bude líbit, protože je skvělá a nenáročná. Jen si musíte připravit pár věcí:

  • utěrku z mikrovlákna,
  • koště,
  • oblíbený mycí prostředek na podlahu,
  • kolíčky na prádlo.

Kombinace těchto pomocníků vás dovede ke zdárnému výsledku. Stěny budou očištěny od prachu, který se v domácnosti neustále tvoří. Při pohybu lidí v domě stejně nakonec ulpívá na zemi a museli byste ho vysát či vytřít. Postup úklidu je jednoduchý.

utěrka z mikrovlákna iZdroj fotografie: Pixabay
  • Viditelné pavučiny omeťte nebo vysajte, zbytečně byste je rozmazávali po stěnách.
  • Do rozprašovače nalijte společně s litrem vody trochu mycího prostředku se svěží vůní a promíchejte.
  • Uchopte koště a pomocí kolíčků na prádlo na něj připevněte utěrku z mikrovlákna, kterou jste předtím lehce postříkali připravenou směsí.
  • Nyní můžete začít s úklidem, s koštětem se po stěnách dostanete úplně všude, zbavíte se nečistot a domácností se bude týdny linout oblíbená květinová vůně.

A jak se zbavujete prachu ze stěn vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články