Tablety do myčky jsou velkým pomocníkem při úklidu. Ušetří vám tisíce Kč
adbz.cz » Hobby » Tablety do myčky jsou ideálním pomocníkem při úklidu celé domácnosti. Vyčistí pračku, sprchový kout i toaletu

Tablety do myčky jsou ideálním pomocníkem při úklidu celé domácnosti. Vyčistí pračku, sprchový kout i toaletu

Pokud hledáte způsob, jak si práci v domácnosti značně zjednodušit, zkuste využít síly obyčejných tablet do myčky.

tablety do mycky
Zdroj fotografie: Depositphotos

Používání tablet do myčky je prakticky v každé domácnosti na denním pořádku. S oblibou říkám, že myčka je jedním z nejlepších vynálezů všech dob, protože opravdu dokáže ušetřit spoustu práce, času a vody. Využití tablet nicméně dosahuje mnohem širších rozměrů, než byste čekali. Obsahují bělicí látky, enzymy k rozkladu zbytků potravin, aktivní látky na odstranění mastnoty, ale také změkčovače vody a leštidla. Díky tomuto složení se dají použít různě v domácnosti a opět ušetří vaše síly a čas.

Jak hravě vyčistit různá zákoutí

U následujících tipů lze použít pouze pevné, nikoli gelové tablety. Při manipulaci s nimi vždy použijte ochranné rukavice.

Kuchyňské povrchy se budou lesknout

Jak uvádí web OneGoodThingByJillee, tabletu do myčky je možné použít na vyčištění dvířek trouby, která velmi často nesou známky mastnoty. Tabletu na chvíli ponořte do vody, aby trochu povolila, a dvířka jí přetřete. Takto můžete vyčistit sklo i vnitřek trouby. Jakmile se všechny připečené kousky a mastnota uvolní, setřete jemným hadříkem. Podobně odstraníte nečistoty i ze zapékacích misek a plechů. Jsou-li hodně znečištěné, namočte je s rozdrolenou tabletou do horké vody, poté dočistěte.

Připálená pánev
Zdroj fotografie: Uživatel Jocian / Creative Commons / CC BY-SA
Dokonce i připálené hrnce a pánve lze jednoduše vyčistit

To samé platí i u hrnců. Pokud se vám podařilo v průběhu vaření na pokrm zapomenout a hrnec připálit, není řečeno, že jej musíte vyhodit. Se svým poznatkem se podělila naše čtenářka paní Barbora M. z Olomoucka: „Odběhla jsem a během chvíle byl hrnec na odpis. Zkusila jsem ho očistit, co se dalo, poté napustila trochu vody, přidala půlku tablety do myčky a nechala projít varem. Hrnec jsem takto nechala odležet do rána. Všechny připečené kousky šly hladce odstranit.“

Tableta do myčky pomůže s úklidem koupelny

Čištění toalety může být pro někoho noční můrou, díky tabletě se ovšem mísa bude lesknout jako nová. Před samotným čištěním hoďte tabletu do záchodu a nechte celou rozpustit. Uvolní všechny nečistoty a čištění mísy pak bude velmi snadné. Pokud máte problém s usazujícím se vodním kamenem, zkuste si vyrobit domácí tablety z kyseliny citronové a jedlé sody, podrobný postup jsme na Adbz popisovali v minulosti.

Dokonale vyčistíte také dveře sprchového koutu. Do houbičky na nádobí udělejte malý otvor a do toho vložte tabletu. Navlhčete a přejeďte dvířka. Tableta dokonale odstraní usazeniny mýdla i tvrdé vody. Abyste zamezili šmouhám, můžete následně dveře přeleštit hadříkem s malým množstvím saponátu na nádobí.

Pečujte i o pračku

Také pračka vyžaduje pravidelný úklid. Jak opravdu důkladně a do hloubky pračku vyčistit, jsme již na Adbz podrobně radili dříve. I v tomto případě je ale možné použít obyčejnou tabletu do myčky. Pračku vyčistíte velmi efektivně pomocí 2 tablet. Dejte je do bubnu pračky a zapněte na vysokou tepotu, tedy minimálně na 60 °C.

Nastavení programu pračky
Zdroj fotografie: Piqsels
Dokonale vyčistit pračku lze i pomocí tablet do myčky, ty také odstraní skvrny na bílém prádle

Jak radí web Cookist, tableta může navrátit sněhově bílou barvu a zářivost vašemu oblečení a zbavit jej skvrn, a to díky obsaženým bělidlům. Dejte do bubnu 1 tabletu společně se znečištěným bílým prádlem a vyperte.