Rošt trouby se vyčistí skoro sám. Stačí ho vložit do pytle na odpadky společně s tabletou do myčky a jedlou sodou

Pravidelné čištění roštu trouby je otravnou, leč nevyhnutelnou částí údržby kuchyně. Protože je však člověk tvor vynalézavý, je tu vynikající metoda s odpadkovým pytlem.

i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

Dumali jste někdy nad tím, jak snadno vyčistit rošt od trouby, aniž by to zahrnovalo otravné drhnutí? Nejvíc frustrující bývá odstraňování připálených zbytků jídla. Proto jistě oceníte velmi jednoduchý trik, jenž vám práci výrazně usnadní a jehož provedení nevyžaduje žádné zvláštní nástroje. Plně si vystačíte s trochou vlastní šikovnosti a věcmi, které už máte doma. Rošt pak bude vypadat úplně jako nový, a vy přitom téměř nehnete prstem.

Trik s roštem v pytli dobývá internet

Využití právě tohoto postupu vám ušetří mnoho nervů i energie, obtížné drhnutí se totiž stane minulostí. Internet dobývá trik s pytlem na odpadky, není proto důvod otálet, můžete ho vyzkoušet také. Rošt trouby je totiž věcí, která je na čištění extrémně otravná. Hlavně připálené zbytky vyžadují intenzivní drhnutí. Jak se ale ukazuje, i tato operace může být docela snadná a prakticky bez námahy. Nebudete totiž potřebovat ani houbičky, ani pověstnou drátěnku.

Na čištění roštu budete potřebovat:

  • 1 velký pytel na odpadky,
  • 1 tabletu do myčky,
  • několik lžic jedlé sody,
  • vodu a misku,
  • trochu normálního saponátu na nádobí.

Držte se následujícího postupu:

Misku naplňte vlažnou vodou, pak v ní nechte rozpustit tabletu do myčky. Je to totiž mix velmi silných čisticích složek, takže si poradí i s připáleninami a dalšími obtížně odstranitelnými zbytky. Rozpouštění můžete urychlit jejím rozlomením na menší kousky. Do roztoku poté přidejte 3–4 polévkové lžíce jedlé sody, která efekt složek ještě zesílí. Poté vše pečlivě promíchejte. Špinavý rošt teď dejte do pytle na odpadky, vlijte také celý obsah misky.

Čistá trouba iZdroj fotografie: Depositphotos

Celý „balíček“ teď zavažte a položte do vodorovné polohy na bezpečné místo. Roztok nechte klidně působit celou noc, druhý den rošt vyjměte. Uvidíte, že bude prakticky čistý, možná někde zůstane trocha nečistot, které však snadno odstraníte houbičkou. Jak vidíte, hlavní výhodou tohoto receptu je téměř automatizace čištění. Stejný roztok můžete použít například i na mřížku digestoře. Když toho budete mít více najednou, bude vám stačit jeden sáček.

Univerzalita tablety do myčky

Tento prostředek máme spojený jen s myčkou, dá se ovšem použít při více druzích úklidu. Směs složek si poradí například s mísou toalety nebo i potrubím. Stačí hodit jednu tabletu večer do záchodu a ráno tam najdete hustou pěnu, pak už jen spláchnout. Jednou za čas neškodí hodit ji s trochou vody dovnitř a také spláchnout, protože vyčistí i odpadní potrubí. Eliminujete tak veškeré bakterie a také častý neodbytný zápach.

Kterou věc uklízíte doma nejméně rádi?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články