Perfektní způsob pro čištění trouby vás zbaví drhnutí
adbz.cz » Hobby » Trouba bude zářit čistotou za pár minut. Žádná velká námaha a po mastnotě i zápachu ani stopy

Trouba bude zářit čistotou za pár minut. Žádná velká námaha a po mastnotě i zápachu ani stopy

Také máte tendenci odkládat čištění trouby na neurčito, protože se vždy pojí s velkým množstvím práce a ruční dřiny? Naučte se dělat vše efektivně.

trouba
Zdroj fotografie: Depositphotos

Jestliže troubu nevyčistíme, nebude vypadat vůbec hezky. Ovšem skrývá v sobě i jiná nebezpečí. Zbytky jídel se připalují a dávají tak čerstvě upečeným zákuskům či dalším pokrmům nepříjemný odér. Vrstva špíny navíc snižuje efektivitu pečení a v krajních případech může i vzplát. A jak se této nepříjemnosti zbavit? Nezáleží na tom, jestli vám uvnitř doslova explodoval nepodařený koláč, nebo zda se chystáte jen na běžnou údržbu. Naše triky vám přijdou vhod.

Rozdělte si práci do osmi snadných kroků

Přesně tak. Stačí si vytvořit šikovný systém a všechno ostatní půjde samo. Pro začátek nechte troubu zcela vychladnout a vymeťte nebo vytřete veškeré nečistoty, jež se ještě nestihly připéct k jejím stěnám. Vyjměte také rošty. Máte hotovo? Pak si vezměte k ruce jedlou sodu. Jde o ten nejlepší přírodní čistič na troubu vůbec. Nasypte ji do půl šálku vody tak, aby vytvořila pastu. A tu poté za pomoci rukavic naneste do spodní části trouby (topná tělesa vynechte).

cisteni kuchyne
Zdroj fotografie: Freepik

Nechte sodu působit a mezitím si vezměte na paškál rošty. Nabízíme vám absolutně jednoduchý trik. Ponořte je do horké vody a nechte odmočit přes noc. Ráno veškerá špína pustí více než ochotně (snad jen za pomoci menšího drhnutí). Pomoci vám mohou i ubrousky proti zabarvení určené do pračky. Stačí rošty i plechy přes noc vyskládat do vany, přidat co nejteplejší vodu a přihodit několik ubrousků. Ráno bude jejich uvedení do původního stavu otázkou několika minut.

Po noční odstávce pokračujte

Sodu nechte v troubě působit přes noc, teprve ráno se pusťte do jejího odstranění. A jestliže vám ještě trochu pasty zbylo, naneste ji na sklo ve dvířkách. Půlhodinka působení stačí a zase se bude lesknout. Nemáte čas tak dlouho čekat? Vytvořte si pastu z tablety do myčky a vody. Ta si se špínou poradí za několik desítek minut. Vše nakonec dočistěte nejdříve suchým hadříkem a poté utěrkou z mikrovlákna s několika kapkami octa.

cisteni trobua
Zdroj fotografie: PxHere

A jako třešničku na dortu vyčistěte i varnou desku. Vezměte jeden díl soli, jedlé sody a vody a vzniklou pastu naneste na plotýnky. Doporučené schéma? 10 minut působení a 2 minuty mytí. To je zaručená cesta k úspěchu. Domácí práce ještě nikdy nebyly tak jednoduché! A jak se pro příště nánosů mastnoty vyvarovat? Na dno trouby vložte kousek alobalu nebo starý pekáč. A nečistoty nebudou mít šanci.

Zdroj: ExpertHomeTips