Návod na levnou náhradu tablet do myčky. Snadno ušetříte 2 870 Kč
adbz.cz » Hobby » Perfektní alternativy k drahým tabletám do myčky a leštidlu. Ušetřit stovky korun lze kombinací benzoanu sodného a boraxu

Perfektní alternativy k drahým tabletám do myčky a leštidlu. Ušetřit stovky korun lze kombinací benzoanu sodného a boraxu

Vyrobte si doma tuto účinnou čisticí směs, kterou hravě nahradíte tablety do myčky i drahá leštidla. Za pár minut a jen pár korun budete mít hotovo.

mycka tablety
Zdroj fotografie: Depositphotos

Myčka patří mezi základní výbavu téměř každé domácnosti. I když dokáže ušetřit spoustu času a práce, její nevýhodou je neustálé kupování drahých speciálních tablet. Naštěstí podle webu ProŽeny existují jednoduché způsoby, jak tyto tablety levně a účinně nahradit pomocí pár surovin. Vyzkoušejte také tento jednoduchý trik, o němž nás informovala naše čtenářka Barbora T. z Vratimova. Ušetřit s ním můžete až několik stovek korun měsíčně.

Jaké jsou výhody myčky

Kromě toho, že vás toto zařízení zbaví hromady špinavého nádobí za relativně krátkou dobu, je její nespornou výhodou také úspora vody. Zatímco při běžném mytí nádobí může spotřeba vody stoupnout na 40 litrů, myčka na nádobí dokáže tuto spotřebu snížit až desetkrát, jak jsme upozorňovali už v dřívějším příspěvku na adbz. V kombinaci s dalšími opatřeními tak můžete za vodu výrazně ušetřit.

Čím nahradit tablety do myčky

Abyste mohli myčku bez obav používat a nádobí bylo po skončení programu opět jako nové, nemusíte nutně kupovat drahé přípravky plné nebezpečných chemikálií. Namísto toho sáhněte po přírodních surovinách, jejichž používání je mnohem šetrnější a bezpečnější nejen pro životní prostředí, ale i vaše zdraví. K jejich výrobě vám přitom často postačí suroviny přímo z domácnosti, což se dočtete i v předchozím článku na adbz.

jedlá soda, citron, mycí pomůcky
Zdroj fotografie: Freepik
Vyrobte si mycí směs na nádobí do myčky a ušetřete až stovky korun měsíčně.

Vyzkoušejte benzoan sodný a borax

Podle informací na stránkách HobbyInstory si tablety do myčky snadno vyrobíte z jedlé sody nebo kyseliny citronové. Jejich účinek však není tak silný jako v případě benzoanu sodného a boraxu, což potvrzuje i naše čtenářka Alžběta R. z Žatce: „Zkoušeli jsme vyrobit citronové tablety do myčky, ale s mastnotou si neporadily. Po skončení programu jsme hned museli myčku zapnout znovu, aby se všechna špína umyla.“

Kombinace benzoanu sodného a boraxu nádobí dokonale vyčistí, a navíc sníží riziko usazování vodního kamene. Stačí dvě odměrky boraxu nasypat do přihrádky na tablety, přidat trochu benzoanu sodného, aby byla přihrádka ze ⅔ plná, a přilít trochu octa. Nastavte program s vyšší teplotou a spusťte myčku alespoň na 1 hodinu. Po skončení mytí bude všechna špína i nepříjemný zápach pryč.