Jak maximálně využít prostor v myčce nádobí | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Celý život skládáte myčku špatně. 5 překvapivých způsobů, jak maximalizujete její využití až o 100 procent

Celý život skládáte myčku špatně. 5 překvapivých způsobů, jak maximalizujete její využití až o 100 procent

Ačkoliv se mnoho lidem stává, že je jejich myčka na nádobí přeplněná a nádobí z ní je poté neumyté, podívejte se na těchto pět způsobů, jak v ní maximálně využít prostor.

mycka nadobi
Zdroj fotografie: Depositphotos

Mnoho lidí si občas neví rady, co s nádobím, které se nevejde do přeplněné myčky. Za každou cenu tam špinavé příbory či talíře chtějí narvat, ale bohužel je prostor omezený. Zde je však pět jednoduchých způsobů, díky kterým zjistíte, jak nejlépe využít prostor myčky, abyste dosáhli co nejlepšího výsledku. Už jen z energetických důvodů chcete mít přeci vždy myčku správně naplněnou, abyste zbytečně neutráceli, ale také naopak nechcete, aby byla příliš plná a věci se v ní řádně neumyli. 

Po obvodu umístěte plechy

Možná se díváte na zdánlivě plnou myčku a říkáte si, že se tam už dozajista nic dalšího nevejde. Co ale obvod myčky, vyzkoušeli jste po stranách umístit některé ploché předměty, jako například plechy, plastová krájecí prkénka a chladicí stojany? Když je umístíte na bok k stěně vaší myčky, zůstane spousta místa v prostředku pro objemnější předměty. Navíc se nemusíte bát, že by je nezasáhlo odstřikovací rameno.

plastove prkenko na rezani
Zdroj fotografie: Depositphotos

Vyjměte zásobník na příbory

Jelikož se stříbrné příbory čistí poměrně snadno, nepotřebujete je mýt nutně v myčce na nádobí. Stačí akorát dřez plný mýdlové vody, namočit, opláchnout a máte hotovo. Naproti tomu objemné předměty, jako jsou třeba mísy, hrnce a další, s těmi to tak snadné není. Pokud tedy potřebujete umýt hromadu hrnců s naškrobenými těstovinami, udělejte si laskavost a vyndejte zásobník na příbory. Budete překvapeni, kolik toho najednou vaše myčka pojme! 

Skleničky vkládejte mezi hroty

Možná jste to už asi slyšeli, ale z nějakého důvodu to stále mnoho lidí dělá špatně. Skleničky by se vždy měly dávat mezi hroty v myčce, nikoliv na ně. Budou totiž jednak čistší (bez vodní skvrny v místě, kde je hrot) a jednak se vyhnete potížím, které by skleničky mohli rozbít. Také zjistíte, že se vám takto do myčky vejde mnohem více předmětů.  

sklenicky na vino v mycce
Zdroj fotografie: Pixabay

Použijte síťovaný sáček

Pokud zjistíte, že máte spoustu víček, uzávěrů lahví na vodu a dalších drobných věcí, které v myčce nemají své místo, jednoduše je vhoďte do síťového pytle na prádlo. Díky tomu se vám totiž předměty nepropadnou do konstrukce myčky a jednoduše se vyčistí. Sáček umístěte nejlépe do horní části myčky a nechte ji, ať si s ním poradí. 

Vyplňte místa ve spodní polici předměty z horní police

Některé věci se na spodní stojan prostě nevejdou, avšak pokud zjistíte, že je mezi nimi na dně tu a tam malá mezera, vyplňte tato místa miskami na zmrzlinu, hrnky a podobně. Takové věci obvykle bývají nahoře, ale mohou pomoci maximalizovat prostor, když máte přebytek nádobí, které potřebujete vyčistit. Před spuštěním cyklu nezapomeňte regály pořádně otřepat.

Zdroj: TheKitchn