Jsem dlouhodobým redaktorem webu ADBZ.cz. Svoji kariéru žurnalisty jsem započal v roce 2015, a od té doby se psaní věnuji naplno. Dříve jsem působil v mnoha uznávaných médiích a sbíral zkušenosti díky spolupráci s velkými online magazíny i menšími komorními projekty. Od roku 2020 působím zde a snažím se předávat čtenářům užitečné tipy a triky především v oblastech hobby, zahradničení a domácnosti.
Vyzkoušejte také tento jednoduchý trik a zbavte se vlhkosti v lednici jednou provždy. Jediné, co budete potřebovat, je obyčejný sáček rýže. Předejdete tím i dalším problémům.
V lednici často dochází k hromadění velkého množství vlhkosti, což způsobuje řadu problémů a nepříjemností. Nejen, že se uskladněné potraviny mnohem rychleji kazí, ale také dochází ke vzniku velmi nepříjemného zápachu. Naštěstí podle webu Hunker existuje velmi jednoduchý způsob, jak si s tímto problémem poradit a zbavit se těchto nepříjemností jednou provždy. Trik s čajovými sáčky jsem znala, ale vůbec jsme netušila, že funguje i rýže.
Jak předejít vzniku zápachu v lednici
Lednice se stala nepostradatelným pomocníkem snad každé domácnosti. Aby vám však toto zařízení fungovalo co nejlépe a nejdéle, měli byste se vyhnout nejčastějším chybám. Nadměrně lednici zatížíte příliš velkým množstvím jídla. Chlazení pak trvá mnohem déle a potraviny jsou náchylnější ke zkažení. Zároveň byste nikdy neměli nechávat dvířka lednice otevřená příliš dlouho nebo do ní přidávat teplé předměty, které podporují kondenzaci vody.
Veškerá vlhkost a voda, která uvnitř zařízení vzniká, se hromadí na stěnách nebo na dně. To vede postupně ke vzniku plísní i tvorbě velmi nepříjemného zápachu. Množství vlhkosti však snadno snížíte s pomůckami z vaší domácnosti, jak jsme radili už dříve v článku na Adbz. Nemusíte ani nutně kupovat žádné speciální prostředky nebo pohlcovače vlhkosti a pachů.
Jak funguje rýže v lednici
Syrová rýže v sáčku pomáhá pohltit přebytečnou vlhkost i nepříjemné pachy. Stačí jednoduše naplnit sáček rýží a vložit do lednice na libovolné místo. Důležité je do sáčku vytvořit malé otvory, kudy bude vlhkost pronikat. Po několika dnech musíte sáček vyměnit. Pokud se na něm vytvoří sliz nebo je příliš nasáklý vodou, je nejvyšší čas jej z ledničky odstranit, jinak se sám stane zdrojem velmi nepříjemného zápachu. Podle internetového portálu TheKitchn vám sáček s rýží pomůže i s vlhkostí v šatní skříni.
Další způsoby, jak deodorizovat lednici
S vlhkostí i zápachem si poradí i další suroviny a pomůcky z vaší kuchyně. Velmi dobře funguje také káva nebo jedlá soda, které nasypete do sklenice či misky a umístíte do lednice. Využít lze také použité čajové sáčky, jak jsme radili již dříve v článku na Adbz, to ostatně potvrzuje i naše čtenářka Adéla F. z Mimoně: „Do lednice dávám vysušené použité čajové sáčky a nestalo se, že by v ní zapáchalo.“