Kdo pije vodu z vodovodu, tomu hrozí velký problém. Jediný doušek a malér je na světě

Pití vody je to nejlepší, co pro své tělo můžete udělat. Ne vždy se to ale dá říct se 100% jistotou, může obsahovat nebezpečné částice.

voda i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Zatímco bez jídla člověk přežije i několik týdnů, bez vody se obejde maximálně 3 dny. Voda je zkrátka naprosto základním stavebním kamenem našeho těla. Spousta lidí dává přednost slazeným nápojům, a to obzvláště děti, dospívající a mladí lidé. Je to ovšem zaručená cesta k obezitě a zavání mnoha zdravotními komplikacemi. Web Jídelny informuje, že 1 litr tolik oblíbené Coca-Coly obsahuje neuvěřitelných 27 kostek cukru. Mějte své tělo rádi a pijte vodu. Za mě je to nejlepší hubnoucí kůra vůbec. I to má ale svá pravidla.

Mikroplasty jsou hrozbou lidstva

Velmi často diskutovaným tématem je výskyt mikroplastů prakticky ve všem od kosmetiky, jídla, vody a vzduchu. Jedná se o nejmenší plastové částice s velikostí do 5 mm, které bohužel není možné plně eliminovat. Každý člověk denně zkonzumuje množství mikroplastů o velikosti kreditní karty, jak uvádí web MilujuBio. V těle uvolňují znečišťující látky, které mohou poškozovat buněčné stěny a způsobovat karcinogenní onemocnění.

Jak se jim bránit? Rozhodně je vhodné zodpovědně třídit. A pozor, za špatně tříděný odpad hrozí vysoké pokuty, jak jsme na adbz nedávno psali. Snažte se také zmírnit používání plastů obecně, snížíte tak zátěž na životní prostředí. Já například nosím svou pletenou tašku na nákup. „Nesnáším plýtvání a zatěžování naší krásné planety plasty. Naučila jsem se nakupovat maximum potravin v bezobalovém obchodě tady u nás a plně to doporučuji všem,“ napsala naše čtenářka paní Sofie T. z Ostravy.

Plastový odpad iZdroj fotografie: Piqsels
Zodpovědným tříděním odpadu chráníte životní prostředí i vlastní zdraví.

Pozor na kohoutkovou vodu

Mikroplasty obsahuje také voda, a to jak balená, tak i ta z kohoutku, kterou většina lidí doma pije. Abyste udělali něco pro své zdraví a zbavili se riskantních částic, je vhodné vodu převařit a přefiltrovat. Jen tak bude opravdu bezpečná. Pozor si dejte na vodu i v případě, že máte na zahradě studnu. Může dojít k její kontaminaci, testování byste tak měli provádět alespoň jednou ročně, jak jsme na adbz informovali.

Jak se snažíte eliminovat plasty vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články