Balkon plný barevných květin i v zimě: Nesmrtelné rostliny, kterým nevadí ani mráz a nízké teploty
Aby vaše okna na podzim nepůsobila smutně a prázdně, umístěte na ně jednu z těchto rostlin. Díky nim parapety ozdobíte a ani si nevšimnete, že se venku pokazilo počasí.
Obsah
Na konci léta už většina květin, které tak krásně zdobívají vaše parapety nebo zábradlí balkonu, odkvétá. Přestože jsou pokojové rostliny před vlivem počasí chráněny, většina z nich se ukládá k zimnímu spánku. Jednoleté rostliny pak úplně odumírají. Naštěstí existují květiny, kterým mrazivé teploty venku ani snížená sluneční aktivita nevadí. Díky nim můžete ozdobit svá okna. Pohled z něj pak bude mnohem hezčí, i kdyby venku bylo jakkoliv pochmurno. Vyberte si svého oblíbence a pořiďte si tohoto zimního společníka také.
Rostliny, kterým se daří i v nízkých teplotách
Většina rostlin, které bývají nejčastější venkovní ozdobou parapetů a balkonů, nevydrží kruté zimní podmínky. Rostlinám níže naopak zimní počasí vůbec nevadí, a naopak v něm dokáží skvěle prospívat.
Hlodáš evropský (Ulex europaeus)
Málo známý hlodáš se pyšní nádhernými žlutými květy. Nejčastěji kvete na jaře, ale při vlídném počasí může vykvést na podzim nebo dokonce i v zimě. V zimním období je tato keřovitá rostlina velmi elegantní ozdobou. Je velmi odolná vůči nízkým teplotám, a i kdyby úplně zmrzla, jakmile se na jaře oteplí, potěší vás záplava nádherných květů.
Brambořík perský (Cyclamen persicum)
Tato nenáročná nádherná květina je k dostání v rozličné škále barev. Nejvhodnější teplotou pro brambořík je přes den příjemných 10 až 18 °C a v noci 6 až 8 °C. Nic se ale nestane ani v případě, že by se teploty dostaly pod bod mrazu. Dohlížejte na to, aby byla půda bramboříku neustále vlhká, a skvěle se mu povede.
Kamélie japonská (Camellia japonica)
Kamélie jsou oblíbencem mezi pokojovými rostlinami. Známé jsou pro své nádherné bohaté květy. Podle odrůdy se jejich doba kvetení může lišit. Zpravidla se jejich květy můžete těšit od 1 do 3 měsíců. Dopřávejte těmto rostlinám dostatečnou vlhkost a sem tam je postříkejte rozprašovačem. Ne ale v době, kdy jsou vykvetlé, protože byste květ mohli poškodit.
Vřesovec pleťový (Erica carnea)
Tato rostlina má zase ráda chladnější a vlhčí prostředí. Abyste ji v květenství udrželi co nejdéle, je potřeba pravidelně rozprašovat vodu na její květy. Jedině tak si místo zeleného vřesovce budete moci užívat nádherně barevný keřík.