Náhodou objevený trik obletěl celý svět. Křišťálově průzračné vody v bazénu dosáhnete vhozením houbičky – tak jednoduché to je

Pravidelná údržba bazénu je v létě nezbytná. Jakmile péči o vodu začnete odbývat, okamžitě se to projeví na její barvě i zápachu. Zkuste snadný trik a budete nadšení.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Každý majitel bazénu na zahradě touží mít křišťálově průzračnou vodu, která láká ke koupání. V horkých dnech je ale údržba bazénu náročnou záležitostí. I když filtrace běží na plné obrátky a vy každou chvíli zkoumáte, zda hodnota pH vody je ideální, přesto se prostě stane, že se voda zakalí. Existuje ale velmi triviální způsob, jak mít vodu čistou. Objevila ho šikovná babička Lisa Packová.

Neuvěřitelně jednoduchý trik fungoval

O šikovný trik na zachování průzračné vody v bazénu se babička podělila s uživateli sociálních sítí. „Můj bazén je v tomto ročním období zelený. Ležela mi tu krabice kouzelných houbiček, tak jsem jednu hodila do bazénového skimmeru a zákal zmizel. Jsem nadšená, že něco tak levného může tak moc pomoci,“ napsala Lisa Packová. Voda v bazénu byla opět čistá a zelené nečistoty obarvily původně bílou houbičku, kterou vyndala ze sběrače.

Neuvěřitelně triviální způsob fungoval. Jako důkaz žena zveřejnila na sociálních sítích fotografii průzračného bazénu i zelené houbičky. Přitom je to tak snadné. Vložit houbičku do bazénového sběrače nečistot zvládne i malé dítě. Skimmer je v každém bazénu a zachycuje větší nečistoty, jako třeba větvičky a lístečky, které plavou ve vodě. Následně se přes něj nasává voda do filtrace, kde se vyčistí.

Kouzelné houbičky pořídíte za pár korun

Magické houbičky nebo gumičky jsou populární i v Česku. Jsou vyrobené z melaminu. Při úklidu domácnosti je tento nanotechnologický zázrak neocenitelným pomocníkem. Houbičky jsou vyrobené ze speciální pěny a bez chemie nebo dalších čisticích prostředků odstraňují vodou nerozpustné nečistoty. Používají se na čištění dlaždic, kachliček, skla, kovu, fungují i na mastnotu na sporáku nebo vodní kámen.

Hey everyone, I had to post this. Everyone knows my pool is green by this time of the year. However, Whitney spotted…

Zveřejnil(a) Lisa Pack dne Čtvrtek 5. července 2018

Houbička se jen navlhčí a špínu prostě vygumuje. A fungovala i na vyčistění vody v bazénu podnikavé babičky. Pokud nechcete být neustále v pohotovosti a kontrolovat průzračnost vody, případně ji čistit, jsou kouzelné houbičky dobrou volbou. Stačí jednu vložit do koše skimmeru a měla by absorbovat nečistoty, které způsobují zakalení. Zázračné houbičky nabízejí internetové obchody levně. Jednu koupíte od 9 korun a za balení po 100 kusech dáte 230 korun.

Jaké triky máte na zachování průzračné vody v bazénu?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články