Každý, kdo suší prádlo na šňůrách, riskuje mastnou pokutu. Policie je rozdává jak na běžícím pásu

Pokud máte balkon, rozhodně byste si na něm neměli dělat vše, co si umanete. Některé zdánlivě běžné činnosti totiž policie trestá tučnou pokutou.

i Zdroj fotografie: Juandev/ Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0
                   

Ačkoli by se mohlo zdát, že pokud máte balkon, můžete si na něm dělat, co chcete, pravdou je ve skutečnosti úplný opak. Některé činnosti totiž mohou narušovat klid vašich sousedů nebo se jimi dokonce dopouštíte přestupku, který je běžně trestán vysokou finanční pokutou. Ta vám může být dle serveru Genialne přidělena mimo jiné i za grilování vašich oblíbených pokrmů, opalování v nevhodném prádle a někdy také pouhé věšení prádla.

Používání balkonu a tučné pokuty  

Mít balkon je na jednu stranu skvělá výhoda, ovšem mnoho lidí si neuvědomuje, že je při návštěvě tohoto místa mohou zpoza oken a žaluzií sledovat sousedé. Zásadní je proto nedělat nic, co byste neměli, protože skutečně nikdy nevíte, kdo se zrovna kouká. Pozor byste si však měli dávat i při provádění zdánlivě běžných činností, protože existuje mnoho zákazů a omezení týkajících se právě mnoha z nich. Nebezpečí představuje zejména grilování.

Tato činnost je dle serveru Měšec trestná, a pokud při ní budete odhaleni policií, může vám být udělena pokuta ve výši až několika desítek tisíc korun – v horším případě pak můžete být zatknuti a převezeni na záchytku. Podobné problémy vám hrozí v případě, že budete dělat hlasité akce s přáteli nebo si budete během noci pouštět nahlas hudbu. Vhodné není ani věšení příliš mokrého prádla v oblasti balkonu, které může omezit vaše sousedy – to je mimo jiné například v Polsku bráno jako přestupek a trestá se vysokou pokutou.

Prádlo na balkoně iZdroj fotografie: Depositphotos
Sušení prádla na balkoně trestá policie vysokými pokutami.

Pozor i na další věci

Dobré zprávy nečekají ani kuřáky, kteří by dle oficiálních administrativních opatření neměli na balkoně za žádných okolností kouřit. Pokud vás tedy otravuje dým přicházející od souseda, můžete mu tuto skutečnost oznámit a požádat ho, aby přestal. V případě, že si nedá říci, postupujte podle dalších osvědčených kroků, o kterých jsme na webu adbz již dříve informovali. Pomoci vám v takovém případě totiž může klidně i policie.

Co na balkoně děláte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články