2 obyčejní pomocníci z kuchyně si poradí i s těmi nejšpinavějšími hrnci a pánvemi. Během 5 minut budou jako zbrusu nové

Pokud už se nějakou dobu trápíte s čištěním připáleného hrnce, určitě vás potěší tento jednoduchý způsob, díky kterému to bude raz dva.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vařili jste a opravdu hodně se vám připálil hrnec? Nebo chcete, aby vaše staré hrnce vypadaly jako nové? Každý ví, že čištění takových hrnců trvá dost dlouho a ne vždy se to povede. Pokud ale vyzkoušíte tento jednoduchý způsob, už to nikdy nebudete chtít dělat jinak. A potřebovat budete pouze dvě suroviny, které má každý doma. Jedná se o jedlou sodu a ocet.

Nesmíte čistit studené hrnce

Pro to, aby vám soda s octem opravdu pomohli, je třeba prvně trošku zahřát hrnce. Bez toho byste se s tím mohli dělat klidně celý den a moc by vám to nepomohlo. Na účinný roztok budete potřebovat jeden hrnek octa a půl hrnku jedlé sody. Pořádně tuto směs promíchejte a nalijte do hrnce, který chcete čistit. Ten si dejte na sporák a zapněte střední plamen. Hrnec na něm pouze několik minut zahřívejte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Musíte být velmi opatrní

Samozřejmostí je, dát si na hrnec pokličku a to z toho důvodu, že když se ocet vaří, má velice nepříjemný zápach, proti kterému nepomůže ani otevření oken, tak na to myslete. Po cca deseti minutách plamen stáhněte a opatrně hrnec přeneste na linku. Raději si vezměte i rukavice, nikdy nevíte, co se může stát. Dávejte pozor, ať se neopaříte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Samotné čištění už je jednoduché

Chvíli počkejte, než hrnec vychladne a poté ocet se sodou vylijte a připravte si obyčejnou houbičku. Klidně si můžete vzít i přípravek na nádobí, abyste se úplně zbavili zápachu octa. A teď už jen houbičkou vyčistěte všechny místa, která byla zašpiněná. Nebojte se, jde to opravdu snadno. A nakonec hrnec ještě aspoň dvakrát propláchněte studenou vodou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tento způsob se nemusí používat pouze na hrnce, stejně dobře funguje například i na pánve. Nemusíte za každou cenu kupovat ty nejdražší prostředky na trhu, když mnohem lépe fungují věci, které máte doma.

Jakým způsobem čistíte připálené hrnce vy?

Zdroj: The Spruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články