Které květiny můžete bez starostí vysadit už na konci zimy.
adbz.cz » Hobby » Macešky, stračku, kapustu a cibuloviny se vyplatí zasadit už během zimy. Budou mít čas se aktivně připravit na jaro

Macešky, stračku, kapustu a cibuloviny se vyplatí zasadit už během zimy. Budou mít čas se aktivně připravit na jaro

Pokud vás během zimy už svědí ruce, tak na nic nečekejte a pusťte se do své oblíbené kratochvíle. S výsadbou nemusíte čekat až do jara.

Květiny, které lze sázet během zimy
Zdroj fotografie: Pixabay

Ani během zimy nemusí zahradníci otálet. Mohou se aktivně připravovat na jarní sezónu, vymýšlet nové vychytávky pro svou zahradu, ale také už klidně sázet nové rostliny. Předtím, než rostlinu vysadíte, si opravdu pozorně přečtěte, co která potřebuje a kde jí bude nejlépe. Ušetříte tak sobě zklamání a květině trápení, když se jí nebude dařit tak jak by mělo.  

Krásná a nevšední zimní zahrada 

Mezi druhy, které můžete vysadit již během zimy, patří macešky. Tyto odolné květiny mají nádherné květy, které potřebují alespoň čtyři hodiny světla denně. Ideální je zasadit je do půdy s kyselým pH a každé dva až tři týdny hnojit. Také zlatici neboli zlatý déšť (tento výraz se používá i pro štědřenec) můžete vysadit ven už během zimy. Nejlépe v únoru a někam na jižní stranu. Pro správný růst květů bude potřebovat šest hodiny světla a také kyprou a dobře propustnou půdu. Se zálivkou ani hnojením to nemusíte přehánět. Hnojit stačí až po roce a zalévat jen v suchu.  

Sázet lze i okrasné odrůdy kapustu (mimochodem, jejich listy jsou rovněž jedlé). Díky své lásce k nízkým teplotám je úžasným a nevšedním doplňkem zimních zahrad. Postačí jí čtyři hodiny světla a dobře propustná půda. Dařit se jí bude ve větším květináči spolu s maceškami. Kombinovat ji můžete také s chrpou, které prospívá dobře odvodněná půda a pravidelná zálivka.  

Květiny, které lze sázet během zimy
Zdroj fotografie: Pixabay

Další květiny pro výsadbu během zimy

Na konci zimy můžete vysadit také stračku, vysokou a elegantní květinu s dlouhými stonky. Ostrožka stračka prosperuje s pravidelnou zálivkou, hnojením a na plném slunci. Může pak dorůst až do výšky dvou metrů. Spolu se stračkou se na konci zimy může na zahradě objevit i všem známý petrklíč neboli prvosenka jarní. Nejlépe se bude mít v polostínu s pravidelnou zálivkou a dobře propustnou půdou.

Vysadit můžete také cibulky ladoňky a dalších jarních cibulovin. Pokud to stihnete ještě v mrazivých dnech, pak vás svými květy mohou potěšit ještě letos, i když se objeví o něco později (oproti cibulovinám, které byly vysazeny na podzim nebo přes zimu jednoduše zůstaly v zemi.