Spolehlivé a kvalitní garnýže nemusí stát jmění

Se stále se zkracujícími dny trávíme více času doma a chceme se cítit příjemně a být v teple. K tomu nám kromě topení poslouží také závěsy. K jejich zavěšení se již po celá desetiletí používají garnýže. Jejich nabídka je nyní velmi pestrá, tudíž můžete jejich výběrem strávit celý den. Jak si vybrat spolehlivé, kvalitní a levné garnýže?

i Zdroj fotografie: Shutterstock
                   

Materiál garnýže slaďte s interiérem

To první, na co byste se měli při výběru garnýže zaměřit, je materiál. Na výběr máte z konzolí plastových, dřevěných, kovových či například hliníkových. Ty vhodné poznáte tak, že se rozhlédnete po místnosti, do které je sháníte, a zjistíte, jaký materiál je v ní zastoupen nejvíce. Potrpíte si na masivní dřevěný nábytek? Doplňte ho dřevěnou konzolí. Raději dáváte přednost moderním povrchům, sklu a kovu? Sáhněte po těch kovových s povrchovou úpravou podle vašeho vkusu.

Luxusní konzole nemusí být drahé

Luxusní interiéry je zase vhodné doplnit luxusně vypadajícími garnýžemi, za které ale rozhodně nemusíte zaplatit celou svou výplatu. Levné garnýže od spolehlivých výrobců s dobrou reputací jsou totiž zárukou kvality a trvanlivosti. Zaměřte se při jejich výběru na jednotlivé části a důkladně si je prohlédněte. Garnýže si kupujete na několik desítek let, proto je jejich kvalita důležitá.

Nejtěžší otázka při výběru garnýže

To nejtěžší, co vás při výběru garnýže čeká, je volba vhodné koncovky. Její výběr totiž záleží na vkusu a preferencích a nelze se řídit žádnými doporučeními. Někdo nedá dopustit na klasické minimalistické koncovky, jiní dávají přednost zdobení a zajímavým detailům. Řiďte se svým instinktem a zvolte si takové koncovky, na které se budete rádi dívat. Přeci jen si konzoli nakupujete do svého domova a musíte s ní být po všech stránkách naprosto spokojeni.

Kromě volby materiálu a vzhledu garnýží nepodceňte ani jejich montáž. Nejste-li zrovna domácí kutilové, přenechte jejich instalaci raději profesionálům.

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články