Moudré ženy vědí, proč při smažení cibule potřebují trochu sody. Usnadní průběh a výsledek je k nezaplacení

Jedlá soda je oblíbeným pomocníkem v kuchyni i zbytku domácnosti. Díky svým univerzálním vlastnostem nahradí ledajaký prostředek. Využít ji můžete i při smažení cibule.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Jedlou sodou v kuchyni lehce nahradíte pečící prášek do pečiva. V domácnosti s její pomocí vyrobíte univerzální čističe, a dokonce ji můžete využít i při zahradničení. Tento nepostradatelný pomocník dokáže usnadnit práci v každé domácnosti. Je téměř stejně nenahraditelná jako cibule při přípravě mnoha pokrmů. S pomocí cibule zvýrazníte chuť polévek, ale i pokrmů vařených, smažených i dušených. 

Použití při tepelné úpravě cibule

Možná si myslíte, že na smažení cibule není nic těžkého. Tak primitivní úkol se snad nedá zkazit, pokud se vám nepodaří ji úplně spálit. Ne vždy ale cibule nakonec chutná tak, jak jsme si představovali. Abyste usmaženou cibulí jídlo dochutili, a ne ho znechutili, pomůže vám právě jedlá soda. 

Přidáním jedlé sody totiž při smažení zachováte texturu cibule, a navíc zabráníte jejímu převaření. Cibule často zčerná z důvodu, že je smažená při vysoké teplotě, aby byla co nejrychleji připravená a mohlo se v přípravě pokrmu pokračovat. Soda také dokáže zachovat zlatavou barvu cibule a zajistit, aby se na pánvi smažila rovnoměrně. 

Kdy je vhodné přidat sodu

Postup smažení cibule je poměrně jednoduchý. Nejprve rozpalte pánev a nalijte na ni rostlinný olej. Jakmile je olej zahřátý, přidejte libovolně pokrájenou cibuli. Ve chvíli, kdy cibule dosáhne požadované barvy, přisypte do pánve jedlou sodu. Na 300 g cibule vám vystačí zhruba 1/3 lžičky jedlé sody

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nemusíte se bát, že by přidaná jedlá soda nějak ovlivnila chuť výsledného pokrmu. V tomto množství chuť jedlé sody ani nezaznamenáte. Jedlá soda vám zde poslouží pouze jako ochrana barvy. Výsledná zelenina tak nakonec bude mít příjemný zkaramelizovaný vzhled. Dobrou chuť. 

Jak smažíte cibuli na pánvi vy?

Zdroj: OnionsUsa
Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nečekané příznaky vysokého krevního tlaku: Když hodnota překročí 180/120 mm Hg, znecitliví ruce
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Kočka zachránila svou 73letou majitelku, která se propadla půdou až k potoku. Dovedla k ní záchranáře
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat