Vzal gumový zvon a připevnil hi na zeď. Zlepšovák ho vyšel na 50 Kč
adbz.cz » Hobby » Vzal 2 gumové zvony a připevnil je na zeď. Za dob pandemie se totiž naučil šetřit snad na všem

Vzal 2 gumové zvony a připevnil je na zeď. Za dob pandemie se totiž naučil šetřit snad na všem

Tento muž si zakoupil obyčejný záchodový zvon a s pomocí dalších předmětů jej využil na modernizaci svého domova.

gumovy zvon
Zdroj fotografie: iStock

Během pandemie lidé začali hodně experimentovat ve svých domácnostech, a to počínaje vařením až po různé modernizace jejich místností. To vše však naprosto svépomocí, protože v době karantény nemohli využívat profesionální služby běžně jako dříve. Mnoho z nich proto objevilo své nové schopnosti, o kterých dříve ani nevěděli. A právě tento pozoruhodný kousek patří mezi jeden z nich – muž se rozhodl experimentovat, a tak si zakoupil obyčejný záchodový zvon, aby jej mohl přeměnit na moderní nástěnný svícen.

Zajímavý projekt za pár korun

Během pandemie neměli lidé moc co na práci, a tak se rozhodli experimentovat ve svých domovech, zahradách a samozřejmě také kuchyních. Nyní, když už je téměř vše v normálu, by se však mohlo zdát, že budou naopak využívat opět profesionálních služeb a vrátí se ke svým běžným koníčkům – opak je však pravdou. Většina lidí se rozhodla pokračovat ve své zajeté rutině a dělat vše stále svépomocí (což je také vyjde na mnohem méně peněz). 

Když šel tento muž jako obvykle na levnou tržnici, rozhodl se, že si zakoupí obyčejný záchodový zvon a trochu s ním bude experimentovat. Jedná se o velmi levnou věc, kterou lze zakoupit okolo padesáti korun, a tak by její destrukce neznamenala nic vážného. Celý svůj postup se pak rozhodl sdílet na internetu, aby si jej mohli vyzkoušet také ostatní. Ke svému projektu muž potřeboval následující věci (pro dva svícny): 

lepici paska
Zdroj fotografie: Unsplash
 • 2 záchodové zvony
 • Lepicí pistoli
 • Lepicí tyčinku
 • Pravítko a pero
 • 2 nouzové led svíčky s odnímatelnou základnou
 • Lepidlo E 6000
 • 2 dřevěné kostky (například bloky abecedy)
 • Černou řemeslnou barvu
 • Štětec
 • Zlatou nebo metalickou barvu ve spreji
 • Staré noviny
 • Lepící pásku

Výroba moderního lustru ze záchodového zvonu 

Muž začal tím, že odstranil základnu záchodového zvonu (obvykle stačí odšroubovat dřevěnou tyč). Dále odstranil také samolepící štítky, na odšroubované tyči změřil vzdálenost 6,5 centimetrů od horního okraje a označil zde základnu pro hlavu zvonu. Dále si připravil led svíčky s odnímatelnou základnou – ty připevnil pomocí lepidla E 6000 na konec tyče od zvonu a poté je ještě zajistil shora lepící pistolí. Jakmile lepidlo uschlo, muž si vzal dřevěnou kostku a přilepil ji na vrchol svícnu (opět pomocí lepidla E 6000 a lepící pistole).

Dále si muž opět vzal dřevěnou tyč a přiložil ji k označené základně (viz výše) vrchol kostky na zvonu. Zde místo přelepil lepící páskou a lepidlem E 6000, aby ji zajistil. Poté počkal, až lepidlo zcela zaschne – raději jej nechal schnout 24 hodin. Jakmile uběhl den, pustil se do barvení (aby nezašpinil okolí, položil si zvon na staré noviny). Základní nátěr by měla být černá barva, díky které vynikne krása metalické barvy. Jakmile tedy černá zaschla, muž nanesl záhy metalickou barvu (dvakrát). Ani byste nepoznali, že byly vyrobeny z WC pístů.