Pozor! Ovocných mušek se raději zbavte ihned - adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Pozor! Ovocných mušek se raději zbavte ihned

Pozor! Ovocných mušek se raději zbavte ihned

Od plazivých mravenců až po strašidelné pavouky – to jsou věci, které byste nechtěli ve svém domě nikdy najít. Zvláště pak ovocné mušky jsou neuvěřitelně otravné, a přitom se zdá, jako by se objevily ze vzduchoprázdna.

fly 2238767 1920
Zdroj obrázku: pixabay.com

Je třeba ale proti nim zakročit ihned, protože na ovoce dokáží klást vajíčka, a to je něco, čemu se chcete vyhnout.

Čistota tomu velí

Jak jistě dobře víte, octomilky si pochutnávají na přezrálém ovoci a veškeré kvašení je jednoduše láká. Ovocné mušky nenávidí čisté povrchy, proto udržujte tyto povrchy co nejčistší. Když vylijete ovocný džus nebo jinou sladkou látku, nečekejte, až to uklidí váš oblíbený televizní pořad. Udržujte čistými také odtoky z umyvadla, pokud tak neučiníte, stanou se tato místa dokonalým cílem pro rozmnožování ovocných mušek. 

fly 5064369 1920
Zdroj obrázku: pixabay.com
Nepříjemné mušky mohou být v domácnosti otravné

Naličte na ně past

Jak se zbavit ovocných mušek? Uklízeli jste a uklízeli, ale stále vidíte ovocné mušky. V takovém případě sáhněte po jablečném octu! Naplňte jím misku nebo sklenici, zakryjte igelitovou fólií a gumičkou, která utěsní okraje, a do horní části vyřízněte drobné otvory. Ovocné mušky budou přitahovány octem, ale jakmile budou uvnitř, nebudou moci uniknout bariéře z plastového obalu. 

fly 2428397 1920
Zdroj obrázku: pixabay
Past je nejlepší cesta, jak se otravného hmyzu zbavit

Řešení není jen jedno

Druhou variantou je smíchat jablečný ocet a jar. Naplňte misku octem, přidejte kapku jaru a dobře promíchejte. Jablečný ocet láká mouchy svou zatuchlou sladkostí a jar na nádobí ve skutečnosti pracuje na snížení povrchového napětí kapaliny, takže mouchy jsou při doteku okamžitě ponořeny a nemohou uniknout. Pokud nemáte ani jednu z ingrediencí, můžete také použít láhev starého vína nebo piva a položit jej poblíž místa, kde byly spatřeny ovocné mušky. Přiláká je vůně zatuchlého nápoje, ale úzký hrdlo láhve působí jako přirozená bariéra, která je udrží v pasti.