S lepivou mastnotou na digestoři zatočí trocha coly

Nemusíte kupovat drahé speciální čisticí přípravky, abyste snadno a účinně vyčistili mastnotu z digestoře. S trochou coly to zvládnete i bez drhnutí a za chvíli máte hotovo.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Úklid kuchyně patří mezi nejneoblíbenější činnosti mnoha lidí. Kvůli velkému množství zanesené špíny a mastných skvrn je často úplnou noční můrou. Naštěstí existují jednoduché triky a postupy, jak si tuto práci usnadnit a kuchyň vyčistit i bez chemie a namáhavého drhnutí. Použijte k vyčištění digestoře trochu Coca-Coly a ušetřete si spoustu práce.

Pravidelně digestoř čistěte

Před nežádoucími pachy linoucími se z kuchyně je digestoř dokonalým pomocníkem. Vlivem vystavování velkému množství par, prskajícího oleje a omáček však může velmi snadno dojít k jejímu znečištění. Aby mohlo toto zařízení dobře fungovat, musíte věnovat pravidelně čas jeho údržbě. Jedině tak vám bude poctivě sloužit i několik let.

Na co byste si měli dát pozor

Kromě vnějšího znečištění, které je patrné na první pohled, dochází také k zanášení vnitřních filtrů. Na nich ulpívá především prach, mastnota a vlivem vysoké teploty odpařujících se tekutin tak vzniká nepropustná hmota, která snižuje účinnost tohoto kuchyňského spotřebiče. Jednou za několik měsíců je proto vhodné kryt rozebrat a všechny filtry důkladně vyčistit a popřípadě vyměnit.

Jak jednoduše digestoř vyčistit

Pokud na povrchu objevíte velké skvrny mastnoty a usazených nečistot, pracné a namáhavé drhnutí raději vzdejte. Obyčejnou houbičkou byste tím ztratili příliš mnoho času a drátěnkou byste mohli povrch nenávratně poškodit. Práci si přitom můžete velmi usnadnit použitím oblíbeného slazeného nápoje. Díky troše coly lepkavý povrch snadno vyčistíte a za pár minut máte hotovo.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak použít Coca-Colu k čištění

Znečištěnou digestoř velmi snadno usazené špíny zbavíte tím, že colu nalijete do rozprašovače a nanesete na povrch. Pár minut nechte působit a poté setřete houbičkou. V případě potřeby postup několikrát opakujte. Abyste čisticí účinky coly ještě umocnili, přidejte do rozprašovače trochu kyseliny citronové nebo citronovou šťávu. Takto navíc povrchu navrátíte zářivý lesk.

Další způsoby, jak vyčistit digestoř

Při odstraňování mastnoty je dobré řídit se pravidlem, že tuk rozpouští tuk, a tak lze k jeho vyčištění využít olej. Stačí jej nanést na hladkou stranu houby a mastný povrch přetřít. Pár minut nechte působit a nakonec nečistoty odstraňte hrubou stranou. Velmi účinná je také pasta z jedlé sody a vroucí vody. Po 20 minutách bude spotřebič dokonale čistý a zářivě lesklý.

Čím čistíte mastnotu z digestoře vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Zobrazit další články