Bezvadný způsob, jak vyčistit digestoř během 5 minut. „Ulepená“ špína ani mastnota nemají šanci

Digestoře se mohou postupem času velmi snadno zašpinit. Tento jednoduchý způsob vám pomůže odstranit veškeré nečistoty včetně mastnoty během několika minut.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pokud rádi vaříte a používáte při tom digestoř, pravděpodobně víte, že tento důležitý kuchyňský spotřebič lze velmi snadno zašpinit. Nejčastěji se na něm usazuje mastnota, jejíž čištění může dát opravdu často zabrat – jen málokterý čisticí prostředek si s ní dokáže skutečně poradit. Naštěstí však existují i jiné způsoby, které vám digestoř pomohou vyčistit tak, aby se leskla jako dříve, a to zcela bez nákladů a větší námahy. Níže jsme proto pro vás sepsali velmi užitečný postup, který ocení každá hospodyňka.

Odolná mastnota v kuchyni 

Čas od času je zapotřebí, abyste vyčistili digestoř od zbytků ulpělé mastnoty, prachu a nečistot, které se na ní usadily během vaření. Pokud i vy rádi trávíte značné množství času v kuchyni, pravděpodobně víte, že nejde o jen tak ledajaký úkol – odstranit zapáchající nános totiž může dát často opravdu zabrat. Většina čisticích prostředků si s ním totiž sama o sobě neporadí, a proto je zapotřebí, abyste při čištění tohoto spotřebiče použili správnou směs a samozřejmě také postup. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Naštěstí však existuje velmi užitečný prostředek, který vám pomůže veškeré mastnoty a další usazené nečistoty odstranit, a to takovým způsobem, že se bude vaše digestoř opět lesknout, jako když jste ji kupovali. Níže vám proto nabízíme jedinečný způsob, jak vyčistit tento nepostradatelný spotřebič bez větší námahy, a to pouze za pár korun. Jakmile budete hotovi, žádný další postup již pravděpodobně nikdy nebudete potřebovat.  

Dokonalé čištění digestoře

Abyste vyčistili svou digestoř, budete potřebovat jedlou sodu, horkou vodu a váš oblíbený mycí prostředek na nádobí. Jakmile budete mít vše potřebné připraveno, vezměte si misku, nasypte do ní třetinu balení jedlé sody, přidejte polévkovou lžíci libovolného mycího prostředku na nádobí a směs zalijte trochou vroucí vody (buďte pozorní, protože soda může po zalití vypěnit). Poté vše zamíchejte a přelijte do větší nádoby nebo například na plech, do kterého se vejde mřížka z digestoře.  

Pokud máte směsi málo, přilijte ještě trochu horké vody – plech by měl být alespoň z poloviny plný. Nyní vložte do směsi zašpiněnou mřížku, nechte ji tam 5 až 10 minut a poté ji vyčistěte od všech viditelných nečistot starým zubním kartáčkem. Následně je třeba roztok znovu zahřát, ponořit do něj druhou mřížku a proces zopakovat. Díky tomuto jednoduchému triku bude tento spotřebič opět čistý a lesklý. Pokud jste při postupu něčemu neporozuměli, níže se můžete podívat na video, kde je vyobrazen každý krok. 

Jaký způsob se při čištění sporáku nejvíce osvědčil vám?

Zdroj: TasteOfHome
Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jak provést domácí klystýr: Kdy je to skutečně potřeba a za jakých okolností je lepší se mu vyhnout
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Může masážní pistole pomoci zmírnit celulitidu?
Události247.cz
Události247.cz
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem