Pouhých 18 m² může stačit k životu. Důležité je správné využití místa

Architektka Macy Miller z Idaha se rozhodla pro funkční alternativu klasického domu. Hypotéka byla pro ni nepředstavitelná, a tak se zmobilizovala, využila své povolání a postavila si domek, který jí může závidět celé okolí. Na 18 čtverečních metrech se nachází její soukromé království.

Alt i Description
i Description
Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
                   

Podle jejích slov na tuto myšlenku přišla již v roce 2011 a to docela bizarním způsobem. Nápad s miniaturním domem se jí jednoduše zdál.

Alt iZdroj fotografie: Description
Caption

Vše pocházelo z její hlavy

Od té doby jí nedal klidně spát, až se jednoho dne šikovná žena rozhodla, že svůj sen zrealizuje a vytvoří pro sebe a pro svou rodinu vlastní útulné hnízdečko. Dům dokončila začátkem minulého měsíce a ten se okamžitě stal senzací internetu.

iPyšná architektka na svůj výtvor.

Nespokojená miniaturistka

Macy Miller se vyjádřila, že k myšlence stavby takových domů ji vedla i osobní a odborná zvědavost, nakolik se stavebním technikám při realizaci takových domů ještě během jejích studií na vysoké škole nikdo nevěnoval.

Začala zkoumat, objevovat a doslova vyhledávat lidi, kteří v mini domcích žili. Najednou si byla jistá, že právě toto je ta správná cesta, jakou by se měla ubírat.

iSkromná kuchyň skrývá mnoho praktických věcí

Stavba svépomocí

Architektka svůj dům stavěla ve volném čase po práci a stavba se prodloužila na podstatně delší dobu, než původně předpokládala. Stavební proces jsme začali v prosinci roku 2011 a skončili jsme nedávno.

iRoztomilá koupelna je vcelku útulná

Hlavně přírodní materiály

Tento fakt připisuje zejména účelovému využívání udržitelných stavebních materiálů, zejména časově náročnému procesu přeměny recyklovatelných palet. Domek nakonec stojí na vyvýšeném místě na širokém valníkovém přívěsu. V budoucnu má Macy v úmyslu s domem i cestovat.

iPřírodní materiály dominují celému domu
  • Test
  • A
  • B
  • C

Galerie

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články