Kuličky z krabice od bot mohou zachránit telefon i boty: Proč je nevyhazovat

Sáček s nápisem silica gel zná skoro každý, a to nejčastěji z krabice od nových bot. Většina lidí je vyhazuje, ale to je chyba, protože dokážou vytrhnout trn z paty.

Silica gel - sáčky a kuličky i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V každé krabici s novými botami, galanterním zbožím či oblečením najdete malý papírový sáček s nápisem silica gel. Je plný drobných silikonových kuliček, jejichž úkol je jednoduchý: ochránit zboží před případnou vlhkostí. Většinou po rozbalení skončí v odpadkovém koši. To je ale velká škoda, neboť tyto silikonové kuličky díky jejich absorpčním schopnostem můžete využít při řešení mnoha problémů v domácnosti. Rozhodně se vyplatí si je nechávat.

Na vlhkost je tu silica gel

Sáčky se silica gelem výrobci používají, aby zboží ochránili před případnou vlhkostí. Využijte je tedy stejně jako oni! Udrží v suchu potraviny, jako je rýže, luštěniny nebo těstoviny. Stačí sáčky umístit do skřínky nebo spižírny, kde potraviny přechováváte. Stejně tak bude silica gel fungovat v krabici s nářadím, kterému může vlhkost uškodit. V zimních měsících ho ocení také řidiči – zabrání totiž rosení oken. Stačí rozmístit několik sáčků na palubní desce a bude po problému.

První pomoc pro telefon

Zmokli jste a s vámi i váš mobilní telefon? Jistě máte obavu, že ho vlhko zničí. Než se vydáte do servisu, vyzkoušejte následující trik se sáčky do bot. Telefon vypněte a vyndejte sim kartu a baterii. Vložte telefon do uzavíratelného fóliového sáčku a přidejte několik pytlíků obsahujícíh silica gel. Pravidelně je měňte, dokud sáčky nebudou zcela suché. Poté zkuste telefon znovu zapnout. Je zde velká pravděpodobnost, že mobil bude zase v pořádku.

Mokrý telefon - pomůže silica gel iZdroj fotografie: Depositphotos

Kuličky zachrání šperky i oblečení

Pokud se u vás v bytě objevila plíseň, může to ohrozit i vaše oblečení. Umístěte proto kuličky do skříně s oblečením a ručníky jako prevenci jejich zvlhnutí a zatuchnutí. Silica gel zachrání i vaše boty, pokud promokly. Jednoduše sáčky vložte do bot a čekejte, až uschnou. Vlastníte-li stříbrné šperky či příbory, víte určitě, jak nepříjemné je jejich občasné černání. Vložte do šperkovnice sáček, silica gel v něm zpomalí proces oxidace, který černání způsobuje.

Jak bojujete proti vlhkosti v domácnosti?

Zdroj: TimesOfIndia
Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Narecki

Zobrazit další články