Vyčistěte své potrubí za pomocí tří prostředků | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Nevolejte instalatéra – 3 snadné způsoby, jak vyčistit ucpaný odpad pomocí domácích prostředků

Nevolejte instalatéra – 3 snadné způsoby, jak vyčistit ucpaný odpad pomocí domácích prostředků

Ucpané potrubí už určitě potrápilo nejednoho z vás. Naštěstí se v ranném stádiu dá vyřešit jednoduchým doma vyrobeným krtkem.

ucpany odpad umyvadlo voda
Zdroj fotografie: iStock

Asi každý se někdy setkal s tím, že se mu ucpal dřez. A tím pádem moc dobře víte, jak těžké potom je třeba jen umýt nádobí. Ale především ženy se moc nehrnou do toho, aby dřez a potrubí vyčistily samy. Ale nebojte se, není to tak zlé, jak se může zdát. Samozřejmě, že si můžete koupit nějaké chemikálie, ale ty mohou být dost nebezpečné. A proto je mnohem lepší použít jeden z těchto tří prostředků.

Soda se solí a vroucí vodou

Věděli jste o tom, že jedlá soda dokáže vyčistit potrubí, a ani ho nepoškodí? Jediné, co musíte udělat, je smíchat sklenici sody, půl sklenice soli a tuto směs nalít do dřezu. Poté vše zalijte vroucí vodou a nechte přibližně 20 minut působit. A poté ještě můžete zalít jedním litrem vody. Uvidíte, že vaše potrubí bude opět čisté.

Soda s octem

Toto je také velmi účinný způsob, ale hodí se spíš tehdy, pokud máte opravdu hodně znečištěné a ucpané potrubí. Do dřezu je nutné nasypat 120-125 g sody, a poté to zalít stejným množstvím octa. Pěna, která se během chvilky vytvoří, pomůže vyčistit potrubí. Pokud vám vadí zápach octa, můžete do směsi přidat ještě pár kapek esenciálního oleje.

jedla soda miska
Zdroj fotografie: Depositphotos

Kyselina citronová

Pro tento způsob je nutné připravit roztok, který bude obsahovat 0,5-1,5 litru vody a kyselinu citronovou. To, kolik kyseliny citronové je třeba použít, vypočítejte tak, že na každých 500 ml vody dejte 20 g kyseliny citronové. Tento roztok přiveďte k varu a nalijte jej do dřezu. Ale opatrně, pokud je potrubí plastové, počkejte, než roztok trochu vychladne.

Jak čistíte potrubí vy?

Zdroj: TheSpruce