Díky potravinářské fólii uklízím ledničku jen minimálně. Navíc to zabere sotva pár vteřin a je zase čistá

Lednice patří ke kuchyňským spotřebičům, které je nutné pravidelně čistit. Není divu, když v ní skladujeme rozličné druhy potravin. Díky fíglu s fólií si budete úklid užívat.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Jakmile otevřete lednici, ihned ucítíte nespočet zápachů, které nemusí pocházet výhradně ze zkaženého jídla. Většinou se jedná o zbytky potravin, kapky rozlitého mléka či tekutiny ze špatně zabalených výrobků. To vše způsobuje nepříjemný odér a lednice se kvůli tomu stává rájem množících se bakterií. Potom vám nezbude nic jiného než všechny suroviny vyndat a police omýt.

Netrapte se častým čištěním

Údržba vnitřku lednice je nepopulární činnost, nicméně je nezbytností. Proto jsem se rozhodla, že vám poradím fígl, který se mi osvědčil a díky němuž si vše zjednodušíte. Pokud máte doma potravinářskou fólii, jste za vodou. Tento praktický pomocník není určen výhradně k balení surovin, jako mávnutím kouzelného proutku s ním ochráníte police v ledničce a vyhnete se nudnému čištění.

Jak byste měli postupovat

S potravinářskou fólií dokážete doslova zázraky. Postačí, když budete dodržovat následující postup. Před samotnou aplikací vyjměte z lednice veškeré potraviny a zkontrolujte jejich záruční lhůtu. Většinou jsou ve spotřebiči rozházené a položené na nesprávné místo. Poté vyndejte z lednice všechny police a dokonale je omyjte, nato je dosucha otřete a opatrně je omotejte potravinářskou fólií. Police budou ochráněny a veškeré nečistoty ulpí jen na fólii.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vychytávka, která vás bude stát pár korun

Potravinářská fólie na policích vám ušetří častý úklid lednice. Nemyslete si však, že máte vyhráno. Každý týden byste měli fólie měnit. Jde jen o to, že nebudou zbytky jídla a tekutin ulpívat přímo na policích. Stejný postup lze uskutečnit i v mrazáku. Na jeho dně se vyskytují kousky zeleniny a jiných zmražených potravin a při každém otevření dvířek vypadávají na podlahu.

K čemu využíváte potravinářskou fólii vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články