Kečup v mžiku odstraní rez a korozi z jakéhokoliv povrchu aneb jak dokonale vyčistit zahradní nábytek, aby zářil čistotou a vypadal jako nový

Trávíte spoustu času v obýváku a často tam také pořádáte večírky? A v létě naopak trávíte volný čas na zahradě či terase? Zbavte se nečistot.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Nejen povedená party dokáže nadělat škody na vybavení a nábytku. Postačí děti, kterým sem tam něco odpadne, a flek na pohovce je na světě. Po zimě vás zase jistě trápí zašpiněný zahradní nábytek. Zreznul? Nevadí. Přinášíme vám jednoduché a zaručené tipy, které si oblíbíte. Váš obývák i vaše zahrada budou jako ze škatulky.

Na skvrny na pohovce s pěnou na holení

Trápí vás stopy po sklenicích a hrnečcích na stolku? Zkuste je nejprve nahřát fénem a pak otřít malým množstvím olivového oleje. Skvrny ze stolu zmizí. Máte nečistoty na pohovce? Vypadá stále hůře a je plná skvrn od jídla a pití? Zkuste využít pěnu na holení. Nejprve ji nechte působit a poté ji odstraňte pomocí hadříku a vody. Sedačka bude vypadat téměř jako nová.

iZdroj fotografie? Pixabay

Když už máte čistý stolek a pohovku, bylo by ideální vyčistit i dálkové ovládání, které používáte velmi často. Jak z něj však dostat bakterie a přitom zachovat jeho funkčnost? Stačí použít desinfekci na ruce nanesenou na papírovou utěrku. Pokud potřebujete vyčistit i ta nejmenší místa, pak použijte vatovou tyčinku namočenou v desinfekci. Tak vyčistíte i těžko dostupnou špínu mezi jednotlivými knoflíky.

Venkovní nábytek vyčistíte jarem

Loni jste po létě uklidili zašpiněný zahradní nábytek a zima ve sklepě se na něm také podepsala? Nevadí. Vezměte kbelík s teplou vodou a jar na nádobí. Všech nečistot se rázem zbavíte. Stačí občas jen trochu přitlačit na houbičku. Pak už stačí pouze vzít hadici a opláchnout stůl i zahradní židle čistou vodou. Suchým hadříkem je pak otřete do sucha. Září čistotou, že?

iZdroj fotografie: Pixabay

Pokud si zoufáte, že váš zahradní nábytek zrezivěl, nevěšte hlavu. I s tím se dá stále ještě něco dělat a nemusíte hned šetřit na nábytek nový. Máme pro vás jednoduchý tip, jak se rzi zbavit. Stačí použít kečup. Naneste ho na rezavé místo, a to otřete hadříkem. Rez okamžitě zmizí. A co se zbytkem kečupu? Uspořádejte rovnou první slavnostní grilování.

Zdroj: Yours

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články