Pokud chcete mít krásně vybělené prádlo, měli byste dát na tyto rady

Bílá symbolizuje čistotu, dokonalost a laskavost. Bílé oblečení bylo vždy spojováno s vysokým společenským statusem, vzbuzovalo respekt a důvěru ostatních. Elegantní bílé věci pravděpodobně jsou nedílnou součástí šatníků mnoha lidí. Navzdory své lehkosti má však bílé oblečení velkou nevýhodu – velmi rychle se zašpiní. Odstranění některých skvrn z bílého prádla může být velmi obtížné nebo dokonce nemožné, proto jsme se rozhodli vám prozradit neobvyklé a účinné způsoby bělení bílého prádla.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Bělící aspirin

Tato pilulka na bolest hlavy je skvělá pro odstranění žlutých skvrn z bílého oblečení. Rozpusťte 5 tablet aspirinu ve vodě a namočte do tohoto roztoku prádlo. Po chvíli si prádlo vyperte jako obvykle. Budete opravdu nadšení z výsledku!

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Léky jako aspirin vám pomohou nejen od bolesti hlavy

Jedlá soda

Dejte 1 šálek jedlé sody na 4 litry vody. Do této vody namočte bílé prádlo nebo povlečení. Po této koupeli bude vaše prádlo jako nové.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
S touto sodou nemusíte pouze péct

Citronová šťáva

Chcete-li vrátit svým oblíbené kouskům oblečení znovu život, nalijte do vody 1 šálek citronové šťávy. Sušte oblečení na slunci. Existuje ale ještě další způsob, jak bělit bílé prádlo. Namočte bílé oblečení přes noc do horké vody a 1 šálku citronové šťávy. Ráno prádlo vyperte jako obvykle.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Jeden šálek citronové šťávy svede opavdové divy

Bělící ocet

Přidejte do pracího prášku 1 šálek octa. Můžete také nastříkat ocet na špinavá místa, jako jsou límce a manžety. Po zaschnutí oblečení se vůně octa odpaří.

Čistící prostředek na mytí nádodí

Nejlepší způsob jak dát bílému prádlu opět jeho barvu je použití čisticího prostředku s nízkým obsahem chemických složek (bez fosfátů a chloru). Prostředky na mytí nádobí bělí věci mnohem efektivněji než prací prášky.

Peroxid vodíku

Peroxid vodíku lze použít k čištění různých povrchů v domě. Jedná se o skvělé bělidlo bez obsahu chlóru, které lze přidat do praní prádla. Přípravky obsahující chemické složky velmi často vyvolávají alergie. Proto, kdykoli je to možné, zkuste použít přírodní prostředky, které jsou velmi účinné a vůbec nepoškozují vaše zdraví!

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články