Oblíbená potravina z Penny je hazard se zdravím. Nikdo by ji neměl jíst
adbz.cz » Hobby » Penny prodávalo oblíbenou potravinu, kterou by za žádnou cenu neměl nikdo jíst. Hrozí vážné zdravotní komplikace

Penny prodávalo oblíbenou potravinu, kterou by za žádnou cenu neměl nikdo jíst. Hrozí vážné zdravotní komplikace

Pokud jste si nedávno koupili v Penny tuto potravinu, raději ji rychle vyhoďte do koše. Inspekce zjistila, že představuje vážné nebezpečí pro lidské zdraví.

regal obchod kosik

Potraviny ve velkoobchodech často nejsou to, co říká jejich obal. Tuto skutečnost nedávno potvrdila Státní zemědělská a potravinářská inspekce v oblíbeném řetězci Penny, kam chodí nakupovat velké procento Čechů. Jednalo se o dobře známý popcorn, který stačí vložit do mikrovlnné trouby a vyčkat, až ho mikrovlny připraví ke konzumaci. 

Nebezpečný popcorn v oblíbeném obchodě 

Pokud jste nedávno nakupovali v Penny a vložili jste do svého košíku potravinu „Solty POPCORN SLANÝ – Kukuřice k přípravě popcornu“, měli byste od ní dát co nejrychleji ruce pryč. Když totiž inspektoři prováděli klasickou kontrolu v tomto obchodním řetězci, nechali podrobit testům právě ji a bohužel to nedopadlo úplně nejlépe. Studie totiž ukázaly, že obsahuje nadbytek kontaminující látky aflatoxinu B1.

Ta se v ní sice nachází běžně, ale v takovém množství, aby příliš nezatěžovala lidské tělo a žaludek ji byl schopen řádně zpracovat. Jak ovšem poznamenal server PotravinyNaPranyri, obsah této látky produkované plísní rodu Aspergillus byl natolik vysoký, že pokud byste snědli popcornu příliš mnoho, mohlo by to mít vážný vliv na vaše játra a vést k rozvoji vážného onemocnění nebo přispět k jejich akutnímu selhání.

popcorn slany penny
Zdroj fotografie: SZPI
Popcorn z Penny obsahoval zdraví nebezpečnou složku.

S výrobkem raději rychle do koše 

V případě, že tedy máte tuto potravinu s referenčním číslem 24-000174-SZPI-CZ a datem minimální spotřeby do 10. 5. 2025 doma i vy, ani se ji nepokoušejte rozbalit a vyhoďte ji do koše – případně ji můžete zkusit vrátit do prodejny, kde jste ji zakoupili. Inspekce sice odebrala vzorek v obci Studénka (Sjednocení 846, 742 13 Studénka), nicméně nevylučují, že na tom mohou být podobně i další kusy z jiných prodejen.