Orchidej pokvete jako nikdy předtím díky jedné surovině
adbz.cz » Hobby » Orchidej pokvete jako o závod. Stačí jí udělat kyselé prostředí

Orchidej pokvete jako o závod. Stačí jí udělat kyselé prostředí

Pokud zrovna vaše orchideje vypadají nezdravě, dlouhodobě nenasazují květy nebo prostě jen chcete podpořit jejich růst, použijte domácí hnojivo z kyseliny citronové.

Rozkvetlá orchidej
Zdroj fotografie: Depositphotos

Exotické orchideje jsou velmi oblíbené pro své neobvyklé květy a poměrně snadnou péči. Jistě byste ale rádi, aby právě ta vaše orchidej nasazovala spoustu pupenů, oslňovala všechny návštěvy a pohladila vás na duši při každém pohlédnutí. Není nutné kupovat drahá hnojiva ze zahradnictví či hobby marketu, jednoduše si pomůžete i zálivkou s kyselinou citronovou. A pokud ji doma zrovna nemáte, stejně dobře poslouží i citronová šťáva.

Hnojivo z kyseliny citronové

Orchideje preferují slabě kyselé prostředí, proto i kyselina citronová, citron, nebo i docela obyčejná brambora dobře poslouží ve vašem snažení poskytnout exotické krásce právě ty živiny a minerální látky, které nutně potřebuje ke správnému prospívání. Přestože je v obchodě nespočet speciálních hnojiv určených pro orchideje, zkuste pro jednou využít přírodní cesty a udělejte jednoduché a rychlé hnojivo doma. Budete překvapeni, jak je účinné a také levné.

Kyselina citronová a citron
Zdroj fotografie: Depositphotos

Na přípravu hnojiva budete potřebovat 2 gramy kyseliny citronové na 1 litr vody. Pokud zrovna kyselinu citronovou nemáte, použijte na stejné množství vody lžičku citronové šťávy. Voda by měla být vždy odstátá. Do tohoto nálevu jednoduše orchidej ponořte na obvyklou dobu a nechte přírodu čarovat. Časem zjistíte, že orchidej krásně prospívá, má lesklé vitální listy a rostlina je celkově bujnější.

Kyselé prostředí odradí škůdce

Citron je velmi dobré přírodní činidlo působící proti vzniku plísňových onemocnění. Je to jen další benefit, který kyselina citronová nebo citron vaší rostlině přinese. Stejně jako citron působí velmi dobře například i česnek na vymýcení plísní a jako preventivní opatření proti škůdcům a bakteriím. Na přípravu postačí 3–4 stroužky česneku posekané na co nejmenší kousky. Ty zalijte 1 litrem převařené a vychladlé vody a nechte vylouhovat. Přecezený nálev můžete použít na pravidelné namáčení orchideje.

Kyselina citronová a její využití při pěstování orchidejí