Máslo v českých obchodech je podfuk na lidi. Prodává se ve velkém, přitom jde o úplně jiný výrobek
Pokud si chcete koupit máslo ve slevě, dejte si pozor na to, odkud pochází. Jedná se totiž nejspíše o jeden velký podfuk.
Obchodní řetězce moc dobře ví, že máslo mají Češi velmi rádi, ale při jeho koupi obzvláště dbají na prodejní cenu. Ta zejména během posledních let rapidně vzrostla, a tak čas od času udělají velkou akci, kdy ji snižují i na polovic. Jenže háček je dle serveru Blesk v tom, že se ve většině případů jedná o dva roky staré produkty ze zahraničí.
Rozmražené máslo v českých obchodech
Různé evropské země totiž mají státní hmotné rezervy, které zahrnují právě oblíbené máslo. To nechávají zamrazené ve svých skladech klidně i dva až tři roky, přičemž pár týdnů před tím, než se zkazí, se ho snaží udat. A v tu ránu se ozvou zástupci českých obchodních řetězců, kteří ho vykoupí za směšné částky a následně ho nabízí svým zákazníkům.
Nabídka je to tedy sice zajímavá, ale je třeba brát na vědomí, že takový produkt nemusí být nejchutnější nebo se snadněji zkazí. „Pozor na levná másla z dovozu, u nichž je vyšší pravděpodobnost, že takový výrobek byl skladován i v mrazírnách,” varuje společnost expertka na potraviny Michaela Smolková s tím, že se pak rozmrazí a prodává.
Obchody na nás chtějí především vydělat
V ostatních zemích je běžné, že se tento druh másla spotřebuje v potravinářském průmyslu a zužitkují ho například pekárny. Jenže v Česku na něm chtějí velké obchodní řetězce maximálně vydělat a je jim úplně jedno, že zkrátka přijdou právě jejich zákazníci. Jakmile se tedy o velké máslové akci doslechnete, dejte si velký pozor, co vlastně kupujete.
Kromě překvapivě dobré ceny a data spotřeby lze rozmražené máslo z rezerv poznat tím, že je ze zahraničí. Prodávat se může také do dvou let od data výroby, což je oproti tomu běžnému podstatný rozdíl. Kvalitní máslo je nutné spotřebovat do dvaceti dnů od vyrobení a chutná úplně jinak. Rozdíl pak může být i v jeho struktuře.