Koupili jste si nedávno rýži? Vyhoďte ji, hrozí problémy
adbz.cz » Hobby » Koupili jste si v poslední době rýži? Ve vlastním zájmu byste ji měli vyhodit. Našly se v ní nepěkné věci

Koupili jste si v poslední době rýži? Ve vlastním zájmu byste ji měli vyhodit. Našly se v ní nepěkné věci

Na pultech oblíbeného pražského obchodu se prodávala nechutná rýže. Inspektoři v ní našli stopy po činnosti škůdců a nyní varují spotřebitele.

skudce v ryzi obchod
Zdroj fotografie: SZPI

A je to tady zase. Obchodní řetězce na svých pultech neustále prodávají závadné potraviny, které by tam neměly co dělat. Nyní se potvrdila krutá pravda v pražském obchodě FLOP TOP (Pertoldova 3344/6, 143 00 Praha) a týkala se loupané rýže. Státní zemědělská a potravinářská inspekce v ní během kontrol našla stopy po škůdci, který byl stále živ a přítomen. Nyní odborníci varují občany, protože by nikdo takový hnus neměl jíst. 

Oblíbený produkt byl plný červů 

Inspektoři provádí poslední dobou kontroly čím dál častěji, neboť obchodní řetězce stále nechávají na svých pultech závadné potraviny. Naposledy se takového nešvaru dopustil oblíbený prodejce Grizly, jak jsme na webu adbz varovali. Nyní přišla řada na pražský FLOP TOP a situace nedopadla o nic lépe. Na pultech tam totiž byla vystavená loupaná rýže, která se zprvu jevila zcela v pořádku a bez závad.

Hobby

Koupením celého kuřete ušetříte stovky korun. Naporcování na jednotlivé části zvládnete pomocí obyčejných nůžek

Koupením celého kuřete ušetříte stovky korun. Naporcování na jednotlivé části zvládnete pomocí obyčejných nůžek
<!-- wp:paragraph --> <p>A je to tady zase. Obchodní řetězce na svých pultech neustále prodávají závadné potraviny, které by tam neměly co dělat. Nyní se potvrdila krutá pravda v pražském obchodě <strong>FLOP TOP (Pertoldova 3344/6, 143 00 Praha) a týkala se loupané rýže</strong>. <a href="https://www.szpi.gov.cz" target="_blank" rel="noreferrer noopener">Státní zemědělská a potravinářská inspekce</a> v ní během kontrol našla stopy po škůdci, který byl stále živ a přítomen. Nyní odborníci varují občany, protože by nikdo takový hnus neměl jíst. </p> <!-- /wp:paragraph --> <!-- wp:heading --> <h2 class="wp-block-heading">Oblíbený produkt byl plný červů </h2> <!-- /wp:heading --> <!-- wp:paragraph --> <p>Inspektoři provádí poslední dobou kontroly čím dál častěji, neboť obchodní řetězce stále nechávají na svých pultech závadné potraviny. Naposledy se takového nešvaru dopustil oblíbený <a href="/hobby/do-obchodu-se-dostala-nebezpecna-potravina/">prodejce Grizly</a>, jak jsme na webu adbz varovali. <strong>Nyní přišla řada na pražský FLOP TOP a situace nedopadla o nic lépe</strong>. Na pultech tam totiž byla vystavená loupaná rýže, která se zprvu jevila zcela v pořádku a bez závad.</p> <!-- /wp:paragraph --> <!-- wp:wm/block-related-post {"selectedPostId":245663} /--> <!-- wp:paragraph --> <p>Jenže jakmile se inspekce podívala na výrobek s referenčním číslem 24-000257-SZPI-CZ blíže, nemohla uvěřit svým vlastním očím. Po otevření <strong>papírového obalu byly mezi perforovanými plastovými sáčky stopy po červech</strong>. Škůdci se mimo jiné při kontrole stále nacházeli v jednom z nich a byli dle serveru <a href="https://potravinynapranyri.cz/Detail.aspx?id=200624&lang=cs&design=default&archive=actual&listtype=tiles" target="_blank" rel="noreferrer noopener">PotravinyNaPranýři</a> při životě. Takový problém způsobil velký rozruch a musel být okamžitě řešen.</p> <!-- /wp:paragraph --> <!-- wp:image {"id":269629,"sizeSlug":"full","linkDestination":"media"} --> <figure class="wp-block-image size-full"><a href="https://adbz.cz/wp-content/uploads/2024/07/skudce-v-ryzi-cerv.jpeg"><img src="https://adbz.cz/wp-content/uploads/2024/07/skudce-v-ryzi-cerv.jpeg" alt="" class="wp-image-269629"/></a></figure> <!-- /wp:image --> <!-- wp:paragraph --> <p>Pokud jste si tedy v nedávné době výrobek zakoupili, dejte si pozor při jeho otevírání, a pokud byste si všimli jakýchkoli nesrovnalostí, okamžitě ho vyhoďte. Případně se <strong>můžete vrátit na prodejnu a požádat o proplacení či výměnu zboží</strong>. Mouční červi sice pro člověka žádné riziko nepředstavují, ale pohled na otevřené balení s jejich přítomností opravdu není nic hezkého. Zároveň by se parazité mohli snadno dostat i do vašich dalších potravin. </p> <!-- /wp:paragraph -->

Celé kuře velmi snadno naporcujete, pokud budete postupovat podle tohoto jednoduchého návodu. Za chvíli máte hotovo a využijete každou jeho … více

Jenže jakmile se inspekce podívala na výrobek s referenčním číslem 24-000257-SZPI-CZ blíže, nemohla uvěřit svým vlastním očím. Po otevření papírového obalu byly mezi perforovanými plastovými sáčky stopy po červech. Škůdci se mimo jiné při kontrole stále nacházeli v jednom z nich a byli dle serveru PotravinyNaPranýři při životě. Takový problém způsobil velký rozruch a musel být okamžitě řešen.

skudce v ryzi cerv
Zdroj fotografie: SZPI

Pokud jste si tedy v nedávné době výrobek zakoupili, dejte si pozor při jeho otevírání, a pokud byste si všimli jakýchkoli nesrovnalostí, okamžitě ho vyhoďte. Případně se můžete vrátit na prodejnu a požádat o proplacení či výměnu zboží. Mouční červi sice pro člověka žádné riziko nepředstavují, ale pohled na otevřené balení s jejich přítomností opravdu není nic hezkého. Zároveň by se parazité mohli snadno dostat i do vašich dalších potravin.