Rýže není jen jídlo, dokáže také zbavit váš šatník vlhkosti | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Umístěte hrnek rýže do šatníku a vaše oblečení vydrží roky jako nové a vždy bude vonět jako čerstvě vyprané

Umístěte hrnek rýže do šatníku a vaše oblečení vydrží roky jako nové a vždy bude vonět jako čerstvě vyprané

Rýže vám může pomoci zbavit váš šatník vlhkosti a navíc se dá využít jako funkční dekorace. Za použití vonných olejíčků může také příjemně provonět váš byt.

ryze
Zdroj fotografie: Depositphotos

Rýže se ve většinou používá jako příloha k hlavnímu jídlu, má ale i další použití. Při svatbách se například hází po novomanželích. Většina lidí po ní sáhne, pokud jim například spadne telefon do vody. Díky tomu, že má rýže skvělou schopnost absorbovat vlhkost, pomůže vytáhnout vodu z telefonu a vysuší jej. Stejnou funkci splní i ve vašem šatníku, který hravě zbaví vlhkosti.

Rýže ze šatníku odstraní vlhkost

Tato surovina má skvělou schopnost absorbovat vlhkost ve svém okolí. Díky tomu může ze šatníku vytáhnout přebytečnou vlhkost, odstranit nepříjemný zápach a zabránit plesnivění. Do šálku nebo misky nasypejte dostatek rýže a přidejte pět až deset kapek oblíbeného vonného oleje. Například levandulový esenciální olej je výborná volba pro šatník, dokáže totiž oblečení příjemně provonět. Misku poté postavte do šatníku a nechce působit.

ryze loupana neloupana
Zdroj fotografie: Depositphotos

Takto nachystanou misku s rýží a vonnými oleji můžete použít i v koupelně, kde také zůstává spousta vlhkosti, například po koupání. Misku můžete překrýt tenkou vrstvou látky, díky čemuž se do rýže nedostanou případné nečistoty a vonné oleje se nebudou vypařovat příliš rychle. Látku můžete na misku přilepit tavnou pistolí nebo do ní misku zabalit. Namísto misky můžete použít látkový pytlíček a rýži do šatníku nebo koupelny pověsit.

ryze pytlok
Zdroj fotografie: Depositphotos

Kromě levandulového oleje lze použít také mátu, která sama o sobě hezky voní. Zvolit ale můžete také cedrový olej, větvičky borovice, pomeranče a další věci, které vám samotným voní. Doporučujeme také zvolit bílou rýži, která má delší trvanlivost a lépe absorbuje vlhkost. Kvůli dekoračním účelům můžete ale využít také hnědou rýži. Ta nevydrží tak dlouho a méně saje vlhkost, v různých ozdobných sklenicích může ale vypadat lépe.

Jaké další netradiční využití rýže znáte?

Zdroj: The Spruce