Jak zorganizovat svůj šatník, abyste měli pořád co na sebe

Nejen každá žena, ale i velká spousta mužů neustále řeší ten samý problém – nemám co na sebe. Chyba často začíná v šatníku. Nemáme-li o něm přehled, nakupujeme nevhodné kousky oblečení a špatně se nám hledají vhodné kombinace. Poradíme vám, co s tím.

i Zdroj obrázku: pixabay.com
                   

DIY aneb pusťte se do tvoření

Abyste vytvořili praktický šatník plný užitečných věšáků, držáků a dalších vymožeností, nemusíte utrácet majlant. Stačí vám jen pár chytrých tipů, díky nimž budete mít nad svými módními kousky skvělý přehled – a navíc mohou vypadat velmi dobře. Zkuste třeba tyhle efektivní nápady:

  • klobouky pověste na zeď
  • úložné boxy ozdobte hezkým vzorem nebo slaďte jejich barvy
  • nezapomeňte na stylové zrcadlo
iZdroj obrázku: pixabay.com
Naučte se uspořádat svůj šatník

Pokud své oblečení uskladníte do neprůhledných krabic či boxů, zkuste vzít do ruky štítkovač. Popsané krabice jsou praktické a zároveň vypadají skvěle. Nemáte-li krabice stejné barvy, můžete jejich odstín snadno upravit třeba sprejem. Celá šatna se tak od základů promění a vznikne zcela nový, neokoukaný prostor. To stejné platí o ramíncích. 

Základem je dostatek úložných prostor

I malý šatník může ukrýt spoustu oblečení. Stačí jej chytře zorganizovat. Dostatečné množství úložných prostor, šuplíků, boxů a věšáků nesmí chybět. Zejména menší kousky, například sluneční brýle, plavky nebo šperky, by měly mít své vlastní místo. 

iZdroj obrázku: pixabay
Úložné prostory často v mnoha nemovitostech chybí

Šatník skrývá spoustu možností k uskladnění oblečení a doplňků i ve vertikálním směru. Třeba kabelky můžete snadno pověsit na boční stěnu šatní skříně či dveře. Využijte svou šatnu až ke stropu. Do horní části uložte sezónní oblečení, které zrovna nepotřebujete. Na jaře a na podzim je ideální čas k tomu, abyste šatnu protřídili a odložili oblečení pro zrovna končící sezónu.

Vždy myslete na to, aby byl box průhledný nebo popsaný. Díky tomu se můžete rozloučit s nekonečným hledáním. Každé ráno budete přesně vědět, co kde máte a po čem sáhnout. Ušetříte peníze za zbytečné nové kousky a chytře zorganizovaný šatník vám zároveň umožní vytvořit nové kombinace a outfity, které by vás jinak ani nenapadly. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články