Chytré hospodyňky dávají do bubnu pračky igelitovou tašku
adbz.cz » Hobby » Hospodyňky do pračky dávají igelitovou tašku. Nejenže je prádlo líp vyprané, ochrání tím i spotřebič

Hospodyňky do pračky dávají igelitovou tašku. Nejenže je prádlo líp vyprané, ochrání tím i spotřebič

Dokonale vyprat prádlo dokáže i vaše pračka. Postačí, když do ní při praní dáte igelitovou tašku a začnou se dít zázraky.

igelitova taska pracka
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Tuto vychytávku vymyslely chytré hospodyňky, které se potýkaly s nekvalitně vypraným prádlem, v němž se usazovaly nečistoty. Nutno říci, že i do igelitové tašky se usazují nečistoty z oblečení, a proto se životnost spotřebiče prodlužuje. Prostředky potřebné k čištění pračky jsou velmi drahé, tudíž je nutné vyzkoušet fígle, jež vlastně nestojí nic. Patříte-li k osobám, které chtějí ušetřit, tato levná metoda s obyčejným sáčkem se vám jistě zalíbí.

Zbavíte se nečistot

Určitě vám vrtá hlavou, zda se prádlo kvůli tašce v bubnu pračky nepoškodí. V tomto ohledu můžete být úplně klidní. Polyethylen, z něhož je vak vyroben, napomáhá odstranit drobné částečky. Je lehoučký jako pírko a hezky se o oblečení tře. Výsledkem jsou krásně vyprané oděvy, protože se do sáčku částečně zachycují i nečistoty. Po vypnutí pračky postačí sáček vyjmout a pečlivě ho očistit – a následně ho můžete znovu použít. Na to nesmíte nikdy zapomenout.

Užitečný pomocník v akci

To však není všechno, co obyčejná igelitová taška dokáže. V průběhu otáčení se totiž do sáčku dostanou i maličké nečistoty, které by se jinak usadily na dno bubnu. Ve vaku se nahromadí i předměty zapomenuté v kapsách nebo ve švech přikrývek a povlečení. I v tomto případě postačí po skončení programu sáček vyjmout, vytřepat a omýt teplou vodou. Po tomto jednoduchém úkonu je připraven k dalšímu použití.

S čím můžete ještě počítat?

Většina žen šílí, když naplní buben pračky kupou oblečení, nasypou do ní prášek a on se nerozpustí. I tento problém dokáže igelitová taška vyřešit, protože se o prádlo tře, a prášek se tak dokonale rozptýlí. Nezůstává tedy nahromaděný na jednom místě. Pro tuto vychytávku jsou vhodné jednorázové tenké sáčky, které jsou běžně dostupné v obchodech a mají kapacitu 5–10 kg. Samozřejmě musí být husté, aby se nedostaly do otvoru pro vodu.

pracka obleceni
Zdroj fotografie: Depositphotos

Postupujte s rozumem v hrsti

Jak už bylo výše napsáno, nutností je použití igelitového vaku s hustší strukturou. Měl by být bez vzoru a zabarvení. Tašky se v čistotě udržují snadno. Postačí je vytřepat a omýt vlažnou vodou. Za žádných okolností však igelit neomývejte horkou vodou a nevkládejte ho do pračky při praní ve vysokých teplotách. Jinak by došlo k roztavení a poškodili byste prádlo i spotřebič.