Staré punčocháče si hospodyňky a zahradnice nedokáží vynachválit. Pomohou s úklidem, leštěním i na zahradě

Pokud doma skladujete zašlé a opotřebované punčocháče, rozhodně je nevyhazujte. Lze je totiž využít mnoha užitečnými způsoby.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud se vám doma hromadí staré a opotřebované punčocháče, rozhodně nespěchejte s jejich vyhozením. Látku, ze které jsou vyrobeny, lze totiž využít mnoha užitečnými způsoby, jako je například utírání prachu nebo hledání drobností po podlaze. Recyklací navíc pomůžete životnímu prostředí a ušetříte peníze za různé zbytečné pomůcky na uklízení domácnosti. 

Skvělý nástroj pro utírání prachu pod ledničkou

Pokud svou domácnost pravidelně uklízíte, určitě víte, jak složité je odstranit veškeré nečistoty zpod vaší ledničky. Tuto záludnost však můžete nyní jednoduše vyřešit díky opotřebovaným punčocháčům, které jsou vyrobené ze syntetických vláken. Na látku tohoto typu se velmi snadno přichytávají veškeré nečistoty, takže z punčocháčů stačí akorát udělat kouli, drátkem nebo gumičkou je přichytit k ramínku na šaty a můžete se pustit do úklidu. 

Vyleštěte si své boty

Pokud chcete, aby se vaše boty leskly jako dříve, nemusíte již utrácet za předražené speciální kartáče, neboť vám od nynějška postačí staré opotřebované punčocháče. Na ty jednoduše naneste samolešticí krém a pořádně jimi přeleštěte své boty. Určitě budete překvapeni, jak moc je tento trik účinný. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pomůcka pro zahradničení 

Hledáte způsob, jak zajistit oporu květinám nebo mladým stromkům na své zahradě? Pokud ano, ani v tomto případě vás staré a opotřebované punčocháče nezklamou. Jednoduše z nich nastříhejte menší proužky, jimiž posléze upevněte k opěrným tyčkám všechny rostliny, které to potřebují. Materiál je velmi pružný, takže se do něj rostliny nebudou zařezávat, jakmile trošku povyrostou. 

Užitečný filtr do vysavače

Staré a opotřebované punčocháče mohou být také skvělým pomocníkem, který vám pomůže s hledáním veškerých maličkostí, které jste ve své domácnosti vytratili. Pokud například hledáte malou náušnici nebo vypadlý kamínek z prstenu, jednoduše punčochu natáhněte na trubici vysavače a přístrojem poté přejíždějte po místě, kde vám cennost spadla. Uvidíte, že během chvilky se ztracený předmět zachytí do „punčochového filtru“. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vylepšený hřeben na vlasy 

Pokud také nesnášíte, když se vám na hřebenu na vlasy začnou přichytávat spadané vlasy, můžete opět jednoduše sáhnout po starých opotřebovaných punčocháčích. Z nich stačí vystřihnout stejně velký kus, jako je váš hřeben, a posléze látku před jeho prvním použití napíchnout na bodliny. Jakmile bude na vašem hřebenu opět spousta vypadaných vlasů, jednoduše punčochu stáhněte a proces opakujte. 

Jak využíváte staré punčocháče vy?

Zdroj: The Spruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články