Do obchodů se dostala nebezpečná potravina. Nejezte ji
adbz.cz » Hobby » V obchodě se prodávala život ohrožující potravina. Lidé by se jí ve vlastním zájmu měli urychleně zbavit

V obchodě se prodávala život ohrožující potravina. Lidé by se jí ve vlastním zájmu měli urychleně zbavit

Inspektoři odhalili další závadnou potravinu v oblíbeném českém obchodě. Pokud ji máte doma, raději se jí co nejrychleji zbavte.

zavadna potravina hrach
Zdroj fotografie: SZPI

V současné době to vypadá, že si obchody mohou prodávat tak nějak vše, co si umanou. Tuto skutečnost bere na vědomí také Státní zemědělská a potravinářská inspekce, která provádí neustálé kontroly, aby vadné výrobky včas odhalila a zakázala jejich prodej. Naposledy odborníci zavítali do olomoucké prodejny Grizly, kde si všimli nesrovnalostí týkajících se žlutého loupaného hrachu. Nyní varují společnost, aby ho radši ani neotevírali. 

Nebezpečná potravina v oblíbeném obchodě Grizly 

Zdánlivě zdravý výrobek totiž neměl na svém obalu uvedeno, že může obsahovat stopový lepek. To si chtěli inspektoři prověřit, a nechali tak produkt s šarží L71482-170423 a referenčním číslem 24-000207-SZPI-CZ projít kontrolou. Z té následně vyšlo najevo, že se v něm tento alergen skutečně nachází. Okamžitě tedy nařídili stáhnout ho z prodeje a firmě doporučili, aby se na tuto skutečnost co nejrychleji zaměřila.  

Hobby

Statisíce Čechů se nechaly oškubat od oblíbeného řetězce s potravinami. Teď jeho nekalé praktiky vyšly najevo

Statisíce Čechů se nechaly oškubat od oblíbeného řetězce s potravinami. Teď jeho nekalé praktiky vyšly najevo
<!-- wp:paragraph --> <p>V současné době to vypadá, že si obchody mohou prodávat tak nějak vše, co si umanou. Tuto skutečnost bere na vědomí také <a href="https://www.szpi.gov.cz" target="_blank" rel="noreferrer noopener">Státní zemědělská a potravinářská inspekce</a>, která provádí neustálé kontroly, <strong>aby vadné výrobky včas odhalila a zakázala jejich prodej</strong>. Naposledy odborníci zavítali do olomoucké prodejny Grizly, kde si všimli nesrovnalostí týkajících se žlutého loupaného hrachu. Nyní varují společnost, aby ho radši ani neotevírali. </p> <!-- /wp:paragraph --> <!-- wp:heading --> <h2 class="wp-block-heading">Nebezpečná potravina v oblíbeném obchodě Grizly </h2> <!-- /wp:heading --> <!-- wp:paragraph --> <p>Zdánlivě zdravý výrobek totiž neměl na svém obalu uvedeno, že může obsahovat stopový lepek. To si chtěli inspektoři prověřit, a nechali tak produkt s šarží L71482-170423 a <strong>referenčním číslem 24-000207-SZPI-CZ projít kontrolou</strong>. Z té následně vyšlo najevo, že se v něm tento alergen skutečně nachází. Okamžitě tedy nařídili stáhnout ho z prodeje a firmě doporučili, aby se na tuto skutečnost co nejrychleji zaměřila.  </p> <!-- /wp:paragraph --> <!-- wp:wm/block-related-post {"selectedPostId":263773} /--> <!-- wp:paragraph --> <p>Nejde totiž ani tak o to, že by lepek způsobil určitou změnu chuti výrobku, ale zdravotní újmu lidem, kteří na něj mají alergii. Právě těm mohou výrobky i s pouhým stopovým množstvím této složky <strong>způsobit zdravotní komplikace a dostat je do život ohrožujícího stavu</strong>. Na webu adbz jsme také psali o <a href="/hobby/v-albertu-se-prodavala-odporna-potravina/">další závadné potravině</a>, která se prodávala v oblíbeném českém obchodě. Její fotku dokonce naštvaný kupující vystavil na internet. </p> <!-- /wp:paragraph --> <!-- wp:image {"id":268529,"sizeSlug":"full","linkDestination":"media"} --> <figure class="wp-block-image size-full"><a href="https://adbz.cz/wp-content/uploads/2024/06/grizly-zavadna-potravina.jpeg"><img src="https://adbz.cz/wp-content/uploads/2024/06/grizly-zavadna-potravina.jpeg" alt="" class="wp-image-268529"/></a></figure> <!-- /wp:image --> <!-- wp:heading --> <h2 class="wp-block-heading">Produkt raději ani neotevírejte </h2> <!-- /wp:heading --> <!-- wp:paragraph --> <p>Pokud jste si tedy v obchodě Grizly na Olomoucku (Chválkovice 696, 779 00 Olomouc) zakoupili produkt <a href="https://potravinynapranyri.cz/Detail.aspx?id=200574&lang=cs&design=default&archive=actual&listtype=tiles" target="_blank" rel="noreferrer noopener">„GRIZLY Hrách žlutý loupaný 1000 g“</a>, raději ho vyhoďte rovnou do koše. Případně se <strong>můžete obrátit na tamní personál</strong>, který by vám měl alespoň vrátit peníze nebo zboží vyměnit za něco jiného. Potravina byla mimo jiné dovezena z Ukrajiny. </p> <!-- /wp:paragraph -->

Statisíce Čechů se nechaly okrást od jistého obchodního řetězce, který mylně uváděl jiné ceny v regálu a jiné u pokladny.… více

Nejde totiž ani tak o to, že by lepek způsobil určitou změnu chuti výrobku, ale zdravotní újmu lidem, kteří na něj mají alergii. Právě těm mohou výrobky i s pouhým stopovým množstvím této složky způsobit zdravotní komplikace a dostat je do život ohrožujícího stavu. Na webu adbz jsme také psali o další závadné potravině, která se prodávala v oblíbeném českém obchodě. Její fotku dokonce naštvaný kupující vystavil na internet. 

grizly zavadna potravina
Zdroj fotografie: SZPI

Produkt raději ani neotevírejte 

Pokud jste si tedy v obchodě Grizly na Olomoucku (Chválkovice 696, 779 00 Olomouc) zakoupili produkt „GRIZLY Hrách žlutý loupaný 1000 g“, raději ho vyhoďte rovnou do koše. Případně se můžete obrátit na tamní personál, který by vám měl alespoň vrátit peníze nebo zboží vyměnit za něco jiného. Potravina byla mimo jiné dovezena z Ukrajiny.