Úředníci budou kontrolovat jídlo v lednici i všechny skříně: Velká skupina Čechů může už brzy očekávat návštěvu

Pokud patříte do této skupiny Čechů, pak byste se raději měli mít na pozoru. Je možné, že k vám brzy zavítá ne zrovna přívětivá kontrola.

i Zdroj fotografie: Lukáš Jírovec pro adbz
                   

Mnoho lidí si v letošním roce zažádalo o dotační balíček, který jim má pomoci zvládnout energetickou krizi bez jakýchkoli problémů a ještě na tom ušetřit. Někteří si však neuvědomují, že takový krok jim sice může pomoci, ale zároveň se jim také nehezky vymstít. Od roku 2020 totiž chodí kontroly, které k vám zavítají bez povolení a vaši žádost i kvůli sebemenší chybě zakáží. Nebezpečí hrozí dle webu CNN již v momentě, kdy kontrola zazvoní.  

Nemáte zvonek? O peníze přijdete ihned 

Politici v současné době lákají občany na dotační balíčky, které jim mají poskytnout finanční prostředky pro zajištění nových, ekologických zdrojů energie. Většina žadatelů si však neuvědomuje, že pro získání těchto peněz musí dodržet určitá pravidla. To navíc chodí kontrolovat specialisté, kteří následně posuzují, zda si příspěvek skutečně zasloužíte.

Problémy však mohou vzniknout již v momentě, kdy se kontrola objeví u vašich dveří. Dle zákona o státní sociální podpoře je totiž povoleno, že pověřené osoby mohou přijít kdykoli, a pokud jim neotevřete, žádné peníze nedostanete. Stejně tak vás tyto prostředky může stát skutečnost, že nemáte zvonek, což se bere jako úmyslné nevpuštění. Poté se již může stát cokoli – úředníci mohou zkontrolovat vesměs naprosto vše, co chtějí. 

iZdroj fotografie: Depositphotos
Pokud u vás zazvoní kontrola a neotevřete, přijdete o své dotace.

Kontrola se nejčastěji zaměřuje na pořádek ve skříních, v zásuvkách, v lednici a dokonce se může podívat i na to, jak vypadá váš zubní kartáček. Pokud jste tedy o dotace požádali i vy, rozhodně buďte připraveni, že se mohou inspektoři objevit naprosto kdykoli. Stačí i malé zaváhání a o dotace, které jste mohli získat, přijdete během pár vteřin. Na webu adbz jsme také psali o další možné kontrole, se kterou se můžete setkat, pokud máte na zahradě strom.   

Co si o této skutečnosti myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články