Recept na domácí hnojivo zajistí pokojovým rostlinám majestátní květy. Přes zimu je obzvlášť důležité

Pěstování rostlin občas umí být oříšek, každý druh má své specifické potřeby a ne vždy lze odhadnout, co jim zrovna chybí. Tímto domácím hnojivem ale nikdy nešlápnete vedle.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Někteří lidé si ani neuvědomují, jak je ve skutečnosti důležité doma pěstovat něco živého. Rostliny dodají vašemu domovu útulnost a budete se díky nim cítit více pohodlně. K tomu, aby plnily svůj účel, je ovšem zapotřebí, aby se jim dařilo. To můžete zajistit například tak, že jim dopřejete toho nejlepšího hnojiva, které můžete sehnat. A to je právě to domácí, které si sami vyrobíte.

Hnojivo je z celkem originálních surovin

Většinou je zvykem, že se hnojivo namíchá z různých prvků, jako jsou dusík, fosfor, vápník či síra. Ta průmyslová jsou většinou napuštěna hodně chemikáliemi a jednoduše řečeno, sice prospějí, ale nikdy se nevyrovnají těm domácím. Na toto konkrétní budete potřebovat hodně vody, droždí a cibulové slupky. Ano, to je skutečně vše, takže, jak už jste nejspíše pochopili, za to rozhodně neutratíte zbytečně moc peněz.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Navíc se ani nenadřete, takže je to úžasný způsob, jak pomoci svým rostlinám i peněžence. Ani času moc neztratíte, jen si chvíli počkáte, ale mezitím budete moci dělat jiné věci. Začněte tím, že cibulové slupky vhodíte do hrnce, ten zalijete vodou a provaříte na cca pět minut. Následně už jenom musíte přidat dvě lžičky droždí, nechat směs na 12 hodin odstát, zředit s vodou v poměru 1:1 a hnojivo je připraveno k použití. Ano, opravdu je to tak snadné.

Na aplikaci není vůbec nic těžkého

Dávejte jen pozor, abyste rostlinu zbytečně moc nepřehnojili. Vždy zde platí pravidlo, že všeho s mírou. Jakmile hnojivo do rostliny nalijete či nastříkáte, tak máte na čtrnáct dní pokoj. Poté můžete postup opakovat, někdy klidně i za tři týdny. Jen si hlídejte, aby vždy uplynuly alespoň ty dva týdny, nebylo by dobré kytku takto přehlcovat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Hnojivo bude rostlinám prospěšné z mnoha důvodů, jedním z nich je ten, že se v něm nachází velké množství bílkovin. Za to můžete vděčit droždí, které mimo jiné obsahuje také vitamíny B1, B2 a B3. Cibule jej skvěle doplňuje svým obsahem fytoncidů, které dokáží eliminovat mikroby a chránit rostliny. Její nejdůležitější složkou jsou poté dusíkaté látky, které jsou velmi důležité pro růst rostlin.

Jaké přírodní prostředky používáte pro prospěch svých rostlin vy?

Zdroj: The Spruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Ladislav Podešva

Zobrazit další články