Levná inspirace, jak nejlépe uložit boty v malé chodbě aneb I malý domov může mít dostatek úložných prostorů

Jednoduché návrhy pro uspořádání bot, které jsou vhodné zejména pro menší chodby. Díky těmto radám ušetříte místo i peníze.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Mnoho lidí, ať už se jedná o jednotlivce, pár nebo například rodinu, většinou nevlastní pouze jeden pár bot, ale má jich více. Tyto boty je však potřeba někam uložit. Nejlépe tak, aby zabíraly co nejméně místa, a to zejména u chodeb nebo předsíněk menších rozměrů. Díky těmto jednoduchým návrhům možná získáte inspiraci jak na to, aby se boty nejenže „uklidily“, ale působilo to navíc i dobrým dojmem a ještě jste ušetřili nějakou tu korunu.

Skříňka z palet

Jednoduchým a levným řešením problému malé chodby může být vlastnoručně vyrobená skříňka z palet nebo například starých dřevěných přepravek a bedniček. Ty stačí jednoduše nařezat na preferovanou velikost, přišroubovat k sobě jednotlivé části a natřít požadovanou barvou. Fantazii se meze nekladou. Tato skříňka je nejenže vkusná a designová, ale také vám ušetří spoustu peněz.

Zásuvky ve schodech

Pokud z vaší chodby nebo předsíně vedou schody, jednoduchým řešením pro uložení bot i dalších věcí mohou být vkusné skříňky ukryté ve schodech. Můžete jich tak mít libovolný počet podle počtu schodů. Bude se jednat nejen o diskrétní, ale také o velmi praktické řešení ve stylu „dva v jednom“, což nejspíše ocení řada lidí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Žebřík

Ať už máte starý žebřík, kterému vdechnete nový život, nebo si vyrobíte nový například z dřevěných desek, bude se jednat o velmi skladné řešení pro uložení bot. Tento žebřík totiž stačí opřít o zeď a můžete na něj pokládat jak boty, tak nejrůznější dekorace podle vlastního vkusu. Dobré však je, aby byly jednotlivé „stupačky“, tedy příčky na ukládání, spíše širší, aby na nich vše pěkně drželo.

iZdroj fotografie: Unsplash

Odkládání z trubek

Další skvělou možností pro skladné uložení bot jsou PVC trubky, které stačí jednoduše rozřezat na stejné délky a připevnit k sobě. Můžete je mít jen tak položené a ukládat do nich boty, nebo je dokonce připevnit na zeď nebo kamkoliv bude potřeba. Opět se jedná o velmi moderní řešení, protože si je můžete lehce upravit dle vlastního vkusu a také ušetřit peníze.

Závěsné tyčky

Řešením, které ocení zejména majitelky nebo majitelé podpatkových bot, by mohly být obyčejné závěsné tyčky. Ty stačí jednoduše připevnit na zeď a díky podpatkům na ně boty jednoduše zavěsit. Tato možnost je opět velmi skladná, vkusná a levná, protože nepotřebujete nic víc, než úzkou trubku a pevné lepidlo. Pokud se vám však nelíbí představa trubek, můžete použít jednoduché úzké dřevěné latě nebo jinou alternativu.

Drátěné věšáky

Další chytrou a levnou možností uložení bot, která dokonale šetří místo, jsou obyčejné drátěné věšáky, které koupíte za pár korun. Dají se s nimi však dělat hotové divy. Můžete je totiž jednoduše zkroutit do požadovaného tvaru, na který poté zavěsíte boty podobně, jak tomu je v některých obchodech. Ty pak můžete mít zavěšené třeba ve skříni nebo kdekoliv bude potřeba.

iZdroj fotografie: Unsplash

Háčky na zdi

Pokud nemáte místo pro skříňku nebo botník, který by ležel na zemi, není problém. Řešením totiž mohou být i obyčejné věšáky, které jednoduše připevníte na zeď podle potřeby, a místo oblečení na ně můžete věšet boty. Doporučením však je, aby byly boty vždy čisté, protože by pak mohlo dojít k nechtěnému ušpinění zdi, což není příliš příjemné.

Zdroj: Business Insider

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články