Jak bez podvádění zvýšit šance v Kámen, nůžky, papír. Na první pokus nejčastěji funguje papír, další záleží na kvalitě soupeře

Kámen, nůžky, papír patří mezi nejoblíbenější hry po celém světě. Statistiky nyní ukázaly, jak můžete bez podvádění zvýšit svou šanci na výhru.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Hra Kámen, nůžky, papír si získala oblibu téměř po celém světě. Mnozí ji navíc často používají v momentě, kdy se mezi sebou nedokáží dohodnout na kompromisu – jednoduše tak dva nebo tři lidé začnou hrát a ten, který vyhraje, má hlavní slovo. Nedávno dle serveru TechInsider také vyšla najevo skutečnost, že lze velmi snadno a bez nutnosti podvádění zvýšit své šance. Důležitou roli hraje zejména psychika ostatních a předvídavost. 

Jak bez podvádění vyhrávat  

Kámen, nůžky, papír hraje většina lidí především v momentě, kdy se mezi sebou nedokáží dohodnout, ale potřebují dojít k finálnímu verdiktu. Hra je navíc velmi snadná a hlavně spravedlivá, protože je především o štěstí a o tom, který z „předmětů“ si zvolíte. Pokud tedy například chcete kámen, můžete rozbít nůžky, ale zároveň prohrajete proti papíru. V ostatních případech to funguje na naprosto stejném principu. 

Abyste tuto oblíbenou hru pokaždé vyhráli, bude zapotřebí brát na vědomí výsledky světových statistik, podle kterých je vždy nejlepší zvolit si papír. Důvodem je především skutečnost, že si většina lidí napoprvé vždy zvolí kámen (zhruba 35,4 %). Stačí tedy vsázet vždy na tuto variantu a bez jakéhokoli podvádění bude pravděpodobnější, že turnaj vyhrajete. Jak ovšem uvádí server ArsTechnica, ne vždy se může tato technika vyplatit.

Pozor na druhé kolo

To ale zejména v případě, že byste hráli se skutečným profíkem, který by mohl předpovídat, že tuto metodu zvolíte. Dále vyšlo dle statistik najevo, že většina lidí, kteří hrají podruhé, volí možnost, díky které by sami nad sebou vyhráli v předchozím kole. Pakliže tedy váš soupeř zvolí jako první možnost také papír, pravděpodobně v druhém kole vsadí na nůžky. Na webu adbz jsme také psali, jak nabrousit nůžky pomocí domácích prostředků. 

Jak často hrajete Kámen, nůžky, papír vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články